از پرستاری که بیش از یک ماه خانه نرفته تا جواترین و مسن‌ترین رهایافتگان

به گزارش رکنا، دکتر «محمدحسن صدرالدینی» رئیس بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: کادر بهداشت و درمان شهرستان اردکان از ابتدای اسفند ماه و اعلام رسمی ورود بیماری کویید ۱٩ در کشور در حالت آماده‌باش قرار دارند و تاکنون این از خودگذشتگی و تلاش از سوی پزشکان، پرستاران و عوامل بیمارستان و نیروهای بهداشتی و درمانی ادامه‌ دارد.

وی یادآور شد: اولین بیمار مشکوک به کرونا، در تاریخ ۵ اسفندماه به بیمارستان اردکان ارجاع شد و تاکنون تعداد ۳۳۵ نفر از بخش‌های بستری و ۱۶۷ نفر به طور سرپایی از اورژانس اردکان ترخیص شده اند.

صدرالدینی ادامه داد: از بین مبتلایان به ویروس کرونا، یک نوجوان ۱٣رساله و یک پیرمرد ٩۴ توانستند که این بیماری را شکست داده و کوچکترین و مسن‌ترین کرونایی اردکان نام بگیرند.

وی به اختصاص کلیه بخش های بیمارستان به جز یک بخش جهت بستری بیماران مشکوک به کووید و تبدیل سی سی یو به آی سی یو و تامین تجهیزات و امکانات و چیدمان نیرو با تلاش فراوان اشاره کرد و در این راستا نقش خیرین در این برهه را بسیار حایز اهمیت دانست و پیمودن این راه بدون حمایت مردم و صنایع اردکان را، سخت برشمرد و از آنها تشکر کرد.

رئیس بیمارستان اردکان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های بی وقفه و ایثارگرانه کادر درمان، ادامه داد: تمام پرسنل ما با تمام توان در جهت درمان بیماران کمر همت بسته و برخی از آنها روزهاست که در بیمارستان هستند و مراجعه‌ای به منزل نداشته‌اند که از ان جمله می‌توان «ساجده محمدی» کارشناس ارشد پرستاری ویژه بیمارستان ضیایی را نام برد که با توجه به شرایط خانوادگی و جهت حفظ سلامت والدینش، بیش از یک ماه در بیمارستان مستقر شده است .

وی با آرزوی سلامتی برای کلیه کادر بیمارستان و تشکر از همکاری خوب مردم اردکان، از مردم‌ عزیز خواست برای قطع زنجیره انتقال و کمک به کادر درمان، همچنان در خانه‌هایشان بمانند تا به زودی شاهد ریشه کن شدن این بیماری در کشور باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟