دسیسه شیطانی یک نخبه برای زنان مجرد + جزییات

به گزارش رکنا ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: امید است با هوشیاری و همکاری شهروندان شاهد دستگیری این نوع متهمان قبل از ارتکاب جرم و مال باختگی آنان باشیم.

سردار "علیرضا لطفی" گفت: کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند کلاهبردار حرفه ای که مدت طولانی از سوی پلیس آگاهی خراسان رضوی، خراسان شمالی، اصفهان، کرمان، مازندران و کرمانشاه و .... به جرم اغفال و کلاهبرداری از زنان مجرد با شگرد خرید خودرو، سرمایه گذاری خارجی و مهاجرت به همراه وعده ازدواج تحت تعقیب بود، دستگیر کنند.

وی عنوان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت با هوشمندی ظرف مدت یک ماه محل اختفا این فرد در یکی از شهرهای شمالی کشور را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه این فرد را که در ساحل دریا درحال گفت وگوی تلفنی با یکی از سوژه های خود بود و با چرب زبانی مشغول مجاب کردن قربانی برای واریز وجه نقد بود دستگیر کردند و برای ادامه تحقیقات پلیسی به تهران منتقل کردند .

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: شگرد این کلاهبردار به این صورت بود که وی از طریق سایت های همسریابی و همچنین در محیط های علمی یا کاری سوژه مورد نظر خود را از بین زنان مجرد شاغل و تحصیل کرده انتخاب و با معرفی خود به عنوان نخبه علمی، دانشمند هسته ای وکارمند نهاد های امنیتی و انتظامی و ارائه پروفایل دروغین در شبکه های اجتماعی و پیشینه ساختگی تحصیلی یا ادعای سکونت در آمریکا و اروپا اعتماد و توجه افراد را جلب و پس از آماده سازی ذهنی مخاطب به بهانه هایی چون نام نویسی خودرو قسطی، سرمایه گذاری در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا و یا وعده ازدواج و مهاجرت، وجوه نقد و سکه از قربانی و حتی اعضای خانواده وی دریافت می کرد.

وی تصریح کرد: این کلاهبردار همچنین در ارتباط هایی که از طریق سایت های همسریابی شکل می داد بدون ملاقات حضوری با مال باخته و تنها از طریق ارتباط تلفنی و اینترنتی خود را پزشک ساکن آمریکا معرفی می کرد که قصد ازدواج در ایران و بازگشت به آمریکا را دارد و در ادامه به بهانه های مختلف از مال باخته درخواست پول می کرد.

سردار لطفی ادامه داد: چیزی که بیشتر از همه باعث شگفتی است این نکته است که مخاطبان این کلاهبردار، دختران تحصیل کرده و شاغلی هستند که انتظار می رود به دلیل حضور در جامعه و روابط اجتماعی گسترده به راحتی هر ادعایی را نپذیرفته و فریب نخورند. اما در این پرونده با تعداد زیادی از زنان مجرد روبرو هستیم که بدون تحقیق و بررسی ادعاهای فرد را در فضای مجازی پذیرفته اند و حتی برای متهم مبالغ هنگفتی نیز واریز کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: پس از دستگیری متهم پلیس آگاهی تهران بزرگ برای آگاه سازی و هشدار به دختران مجرد مصاحبه تلویزیونی با این کلاهبردار در قالب برنامه پرونده مستند که به صورت هفتگی هر دوشنبه راس ساعت 2230از شبکه مستند سیما پخش می شود، برگزار کرد و در ادامه کارشناس آموزش همگانی این یگان نیز با نگارش و درج مقاله آموزشی با عنوان هشدار به دختران مجرد در مطبوعات و خبرگزاری ها و سایت های خبری تلاش شده است تا دختران مجرد را نسبت به خطراتی که آنان را در جامعه تهدید می نماید آگاه کند.

این مقام ارشد پلیسی با بیان اینکه متهم با تکمیل پرونده، تحویل مرجع قضائی شد، افزود: نکته تامل برانگیز در این پرونده وجود متقاضی و ذهن های آماده فریب در جامعه می باشد!! عاملی که سبب ترغیب این کلاهبردار و سایر افراد سودجو می شود تا شانس خود را برای به تاراج بردن پس انداز دختران شاغل مجرد امتحان کنند.

وی با بیان اینکه اگر افراد جامعه پیام¬های هشداری پلیس را جدی بگیرند و به راحتی و بدون بررسی همه جوانب، ادعاهای افراد را نپذیرند مسیر برای ارتکاب بسیاری از جرائم مسدود می شود، گفت: تنها کمی احتیاط و کمی دقت نظر و کنترل احساسات و هیجانات سبب می شود تا آمار کلاهبرداری به طرز چشمگیری کاهش یابد. سردار لطفی از شهروندان خواست: با رعایت نکات هشداری ضمن محافظت و مراقبت از خود و خانواده شان مانع از تشکیل پرونده های متعدد در پلیس آگاهی شوند و اجازه ندهند پلیس به جای رسیدگی به پرونده های جاری، در چرخه باطل رسیدگی به پرونده ها و متهمان تکراری گرفتار شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اشاره کرد: نکته مهم دیگر این است که اینگونه مجرمان که سابقه تکرار جرم دارند بعضا علت بازگشت به جرم را سهولت کلاهبرداری از مال باختگان به علت بی توجهی آنها ذکر می کنند.

وی گفت: امید است این بار شاهد تماس یکی از مخاطبان این کلاهبردار باشیم که با مطالعه این مقاله قبل از مال باختگی متوجه فریبکاری این مجرم حرفه ای شده و با اطلاع رسانی به موقع به پلیس آگاهی پایتخت مانع از آسیب های جدی اقتصادی و حیثیتی سایر زنان مجرد شود. (مرکز فوریتهای پلیسی 110کانال ارتباطی است که می توانید از طریق آن اطلاعات خود را با پلیس آگاهی تهران بزرگ در میان بگذارید ).برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟