توقف تردد قطار در مسیر مشهد / اتفاق بی سابقه در تاریخ

به گزارش رکنا ، مصطفی نصیری مدیر کل راه آهن خراسان گفت: برای نخستین بار طی ۶۲ سال گذشته، نبود مسافر تردد قطار در مسیر مشهد را روز شنبه ۹ فروردین ماه متوقف کرد.

او ادامه داد: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای سفر با قطار، امروز هیچ قطار مسافربری در مسیر مشهد تردد ندارد که این امر در طول تاریخ فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد بی‌سابقه است.

مدیر کل راه آهن خراسان گفت: حتی در زمان حادثه قطار در ایستگاه خیام در بهمن ماه سال ۱۳۸۲ نیز قطار محلی سرخس - مشهد به فعالیت خود ادامه داد ، می‌توان نهم فروردین ماه امسال را تنها روز توقف تردد قطار‌های مسافربری در مسیر مشهد از سال ۱۳۳۶ خورشیدی و آغاز فعالیت ایستگاه راه آهن مشهد تاکنون عنوان کرد.

نصیری افزود: البته حرکت قطار‌های باربری در مسیر مشهد و ایستگاه بین‌المللی سرخس به صورت روزانه همچنان ادامه دارد و این اداره کل آمادگی دارد در این ایام که تردد جاده‌ای به خاطر فاصله گذاری اجتماعی به شدت کاهش یافته است نسبت به تامین اقلام اساسی استان از طریق شبکه ریلی اقدام نماید.

در پی کاهش تقاضا برای سفر در ایام نوروز تردد قطار‌های مسافربری در مسیر مشهد از ۹۴ رام قطار در هر روز به ۲ تا سه رام کاهش یافت و حرکت قطار‌های محلی مشهد - سرخس و مشهد - آزادور نیز از ابتدای فروردین ماه متوقف شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟