به گزارش رکنا، دکتر محمدرضا نیکبخت روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد این دستگاه از محوری‌ترین دستگاه‌های تشخیص پارامترهای خونی آزمایشگاه‌ها محسوب می‌شود که در گام‌های اولیه تشخیص کرونا حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به حجم مراجعات و اعلام نیاز بیمارستان امام خمینی الشتر در روزهای پایانی سال گذشته، معاونت غذا و دارو با دستور مستقیم رئیس دانشگاه اقدام به تهیه و نصب دستگاه مذکور در آزمایشگاه بیمارستان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون ۴۴۳ بیمار مبتلا به بیماری کرونا در این استان شناسایی شده است.

نیکبخت بیان کرد: تا کنون یک هزار و۳۰۲ نمونه از بیماران مشکوک به "کرونا" در لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که از این مجموعیک هزار و ۲۰۷ نمونه پاسخ داده شده است.

وی افزود: از این تعداد ۴۴۳ مورد مثبت و ۷۶۴ نمونه منفی اعلام شده همچنین تا امروز شنبه دوم فروردین ماه ۳۰ مورد فوت قطعی بر اثر بیماری "کرونا" در استان ثبت شده است.

نیکبخت ادامه داد: اکنون ۹۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند و تاکنون ۷۰ نفر از بیمارستان ترخیص، و ۲۳۵ نفر در منازل تحت مراقبت هستند.

وی اظهار داشت: درسلسله ۱۱۵ نفر، خرم آباد ۱۰۰ نفر، بروجرد ۵۰ نفر، دلفان ۵۶ نفر، دورود ۴۵نفر، ازنا ۲۵ نفر، کوهدشت ۱۴ نفر، الیگودرز ۱۳ نفر، پلدختر ۱۲ نفر، چگنی هفت نفر، رومشکان چهار نفر و سپید دست ۲ نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟