به گزارش رکنا،  هادی حق شناس پیش از ظهر شنبه در جلسه قرارگاه زیست محیطی استان متناظر با ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهارکرد: مردم بهداشت فردی را جهت مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند و هرچه سطح رعایت بهداشت افزایش یابد روند مقابله تسریع خواهد شد.

استاندار گلستان افزود: از ۲۶ بهمن ماه تا به امروز ۵۳۴ مورد بستری در استان صورت گرفته و در حال حاضر ۱۹۱ مورد بستری در استان داریم و ۱۰۳ مورد نمونه برداری به تهران ارسال شده و از ۶ مورد مثبت استان سه مورد بهبود و سه مورد فوت شده اند.

حق شناس گفت: همه داروخانه ها موظف به توزیع مواد ضدعفونی کننده و ماسک هستند چرا که استان علاوه بر مصرف خود تولید مواد ضد عفونی کننده به اندازه بیش از ۱۰ استان کشور را انجام می دهد.

وی بیان کرد: با همکاری شهرداری ها، سپاه و دانشگاه علوم پزشکی تمامی معابر و اماکن عمومی امشب ضدعفونی خواهند شد و تمامی قلیان سراها و مراکز برگزاری مراسمات عزا و عروسی تعطیل خواهند بود.

حق شناس اضافه کرد: ساعت کار ادارات از فردا ۱۱ اسفند تا پنج شنبه ۱۵ اسفند از ساعت ۹ صبح تا پایان وقت اداری تعیین می شود و ساعات کاری بانک ها و موسسات نیمه خصوصی و خصوصی بر اساس تصمیم هیات مدیره آنان مشخص خواهد شد.

وی گفت: در راستای جلوگیری شیوع ویروس کرونا و مراقب از خانواده تمامی بانوان شاغل در ادارات می توانند تا پایان سال از مرخصی استفاده کنند و در محل کار حاضر نشوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟