به گزارش رکنا، دکتر هدا مجیری  اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کورنا در کشور برخی فروشندگان از این فضای ملتهب سواستفاده کرده و ماسک را با قیمت‌هایی بیش از تعرفه معین شده به مصرف‌کنندگان عرضه کردند که تخلف آنها مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: نیازی به استفاده کردن همه افراد از ماسک نیست و تنها افرادی که علائم تنفسی، سرفه، تب و یا سردرد دارند و یا افرادی که در ارتباط با بیماران مشکوک قرار دارند بهتر است از ماسک استفاده کنند تا از انتشار قطرات تنفسی جلوگیری کند ولی افراد سالم نیاز به ماسک ندارند.

دکتر مجیری همچنین به بازدیدش از واحد تولیدی الکل و ژل ضدعفونی‌کننده از تلاش جهادی مسئولان و کارکنان این شرکت به منظور تامین اقلام مورد نیاز مردم قدردانی کرد و گفت: این کارخانه می‌تواند تا 7هزار مایع ضدعفونی و 2هزار شیشه یک لیتری الکل 96درصد در روز را تولید کند و علاوه بر تامین نیاز شهرستان به سایر استان‌ها نیز صادر کند.

وی با بیان اینکه این ژل‌ها در بسته‌های 60 سی‌سی وارد بازار می شوند ادامه داد: کارگران این شرکت به خاطر وضع موجود به صورت دو شیفت مشغول کار هستند.

وی با اشاره به اینکه ماندگاری ویروس کرونا در محیط به چندین روز می‌رسد، توصیه کرد: مردم از تماس با سطوحی که احتمال آلودگی دارند پرهیز کرده و یا سطح موردنظر را با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی کنند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: همشهریان می‌توانند با سامانه تلفنی 190 برای مشاوره و اطلاع‌رسانی در خصوص داروها و سموم و با شماره تماس معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان 06153328913 به منظور گزارش و ارائه راهنمایی در حوزه امور دارویی تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟