کشف زمین خواری میلیاردی  در دهگلان

به گزارش رکنا، سردار "علی آزادی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مقابله با پدیده زمین خواری یکی از جرایمی است که با همکاری سازمان های مرتبط در نیروی انتظامی در حال پیگیری است.

وی گفت: در پی وصول یک فقره پرونده از اداره منابع طبیعی"دهگلان" مبنی بر تخریب و تصرف 520 متر مربع از اراضی ملی در محدوده یکی از روستاهای تابعه این شهرستان به عنوان استفاده از معدن سنگ، موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با بررسی های میدانی و استفاده از نقشه های هوایی و دعوت از نماینده اداره منابع طبیعی مشخص شد زمین مورد نظر به صورت غیر قانونی مورد تصرف قرار گرفته است.

سردار آزادی با اشاره به تحقیقات تخصصی صورت گرفته و ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران، گفت: در همین راستا فرد زمین خوار شناسایی و طی یک عملیات دستگیر و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به جرم خود اقرار و به تصرف غیر قانونی 520 متر مربع از اراضی ملی اعتراف کرد و گفت: کارشناسان ارزش زمین مورد نظر را بیش از 7 میلیارد ریال برآورد کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟