به گزارش رکنا ، سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت گفت: بامداد امروز، یک دستگاه خودروی پراید با دو عابر پیاده در بزرگراه آزادگان مسیر غرب به شرق بعد از پل شهید کاظمی برخورد کرد.

وی افزود: عابرین پیاده یک زن ۵۰ ساله و پسر ۱۷ ساله اش بودند که مادر در دم جان خود را از دست داد و پسر نوجوان در بیمارستان بستری و وضعیتش وخیم گزارش شده است.

سرهنگ رازقی اظهار کرد: عابرین پیاده، به جای استفاده از پل عابر پیاده، قصد عبور از عرض بزرگراه را داشته تا به شهرک آن طرف بزگراه بروند.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت ادامه داد: عدم توجه به جلو راننده ۳۰ ساله خودروی پراید و رعایت نکردن ماده ۱۸۰ آئین نامه راهنمایی و رانندگی منجر به این حادثه شد.

وی در پایان توصیه کرد: تمام عابرین پیاده برای عبور از عرض بزرگراه‌ها باید از پل عابرین پیاده استفاده کنند. همچنین رانندگان باید همیشه به جلوی خودروی خود توجه کافی داشته باشند.

بر اساس ماده ۱۸۰ آئین نامه راهنمایی ورانندگی، رانندگان حق ندارند ضمن رانندگی، دخانیات استعمال نمایند یا خوراکی یا آشامیدنی میل‌کنند و استفاده از هرگونه وسایل و تجهیزات مانند تلفن همراه که باعث انحراف ذهنی و رفتاری راننده گرددممنوع است. رانندگان موظفند در هر حال به طور کامل به جلو توجه داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟