حجم ویدیو: 1.92M | مدت زمان ویدیو: 00:00:21

به گزارش رکنا، علی مرسلی اظهار داشت: چهارشنبه 2 بهمن ماه حوالی ساعت 16 بعد از ظهر بدنبال اعلام مدیریت بحران فرمانداری شهرستان بستان آباد مبنی بر نیاز مبرم یک مادر باردار با وضعیت حاد خونریزی در روستای آبدار از توابع بخش تیکمه‌داش واقع در دامنه کوهستان سهند، بلافاصله تیم امدادی پایگاه امداد جاده ای سیدالشهداء جمعیت هلال احمر شهرستان بستان آباد به محل اعزام شدند.

مرسلی ادامه داد: با تلاش نیروهای راهداری، راه روستا که به علت انباشت برف و صعب العبور بودن مسدود شده بود تا 5 کیلومتری روستا بازگشایی شد.

وی افزود: به علت فرارسیدن شب و کوهستانی بودن مسیر و نیاز سریع جهت انتقال مادر بیمار از روستا به مراکز درمانی، اعزام خودرو برف رو آرگو از معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان درخواست شد.

رئیس هلال احمر بستان آباد ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده سه تیم مجهز از معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان به همراه نجاتگران مجرب شامل تیم های واکنش سریع، تیم تخصصی اداره عملیات وتیم لجستیک و ترابری معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر استان با یک دستگاه خودروی برف رو آرگو در محل حاضر شدند.

مرسلی افزود: با راه اندازی خودروی آرگو عملیات آغاز و نجاتگران مابقی مسیر را با خودروی آرگو در شب و برف و کولاک شدید طی و خود را به روستا رساندند.

رئیس هلال احمر بستان آباد اضافه کرد: نجات‌گران بعد از تثبیت نسبی وضعیت مادر بیمار مجددا با خودرو آرگو اقدام به انتقال وی از روستا تا محل استقرار نیروهای امدادی کرده و تحویل آمبولانس پایگاه سیدالشهدا جمعیت هلال احمر بستان آباد داده و آمبولانس پایگاه هم اقدام به انتقال مادر بیمار به روستای خاچیک محل استقرار آمبولانس اورژانس کرد و بیمار را تحویل نیروهای اورژانس جهت ادامه درمان و انتقال به بیمارستان استاد شهریار بستان آباد دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟