به گزارش رکنا ، سرهنگ"علی جعفری نژاد" فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی ناشناس از وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

او اظهار داشت: مال باخته تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد، در یکی از شبکه‌های اجتماعی با زن جوانی آشنا شدم که با وعده ازدواج از من درخواست مبلغ ۱۶ میلیون ریال کرد که من وجه مورد نظر را به حسابش واریز کردم، اما او بعد از آن تاریخ دیگر به تلفنش پاسخ نمی‌دهد.

سرهنگ "جعفری نژاد " در ادامه تصریح کرد: کارشناسان در ادامه با بکارگیری روش‌های فنی و شگرد‌های خاص پلیسی، موفق شدند هویت این زن را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی او را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه این فرد شیاد در بازجویی‌های بعمل آمده به بزه ارتکابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

اواظهار داشت: به عموم شهروندان توصیه می‌کنیم، یکی از ترفند‌های کلاهبرداری اینترنتی این است که مجرمان، طعمه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی و چت‌روم‌ها شکار می‌کنند با دادن وعده‌هایی مانند ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید از طعمه‌های خود اخاذی می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟