به گزارش رکنا، سعید اسمعیل پور رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان از وقوع آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی طی ساعت ۱۰:۳۳ صبح شنبه واقع در بلوار حکیم الهی سمنان خبر داد و گفت: با دریافت گزارش این آتش‌سوزی بلافاصله دو ایستگاه دو و چهار سازمان آتش‌نشانی، سه دستگاه خودرو و شش آتش‌نشان برای امدادرسانی حادثه اعزام شدند.

او افزود: نیرو‌های عملیاتی به محض رسیدن مشاهده کردند متأسفانه یک واحد مسکونی به آدرس فوق از قسمت اتاق‌ها و حیاط به‌طور کامل طعمه حریق شده و در حال سرایت به دیگر بخش‌های این واحد مسکونی است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان بابیان اینکه نیرو‌های عملیاتی سریعاً با رعایت نکات ایمنی به چند تیم عملیاتی تقسیم شدند، ابراز داشت: آتش‌نشان‌ها از چند جهت شروع به اطفا و مهار حریق کردند که با بررسی‌های به عمل‌آمده بخشی از آتش‌سوزی مربوط به جهیزیه تهیه‌شده برای دختر خانواده بود که در آتش تبدیل به خاکستر شد.

اسمعیل پور در ادامه تصریح کرد: متأسفانه مالک در لحظات اولیه، شخصاً اقدام به مهار آتش‌سوزی کرده و به محض خارج شدن از کنترل، اقدام به تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی می‌کند که همین موضوع باعث از دست رفتن زمان طلایی می‌شود.

او بابیان اینکه متأسفانه مجموعه این عوامل باعث پیشروی حریق و بروز خسارت مالی بیشتر شده است، افزود: این حادثه تلفات جانی نداشته و علت اصلی وقوع حادثه نیاز به کارشناسی دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟