به گزارش رکنا، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان روز یکشنبه  گفت: ساعت ۱۲ و ۹ دقیقه روز گذشته به دلیل انفجار کپسول گاز در یک باب واحد مسکونی در خیابان زینبیه اصفهان سه نفر شامل یک مرد ۵۰ ساله و ۲ نوجوان ۶ و ۱۵ ساله مصدوم و به مراکز امام موسی کاظم(ع) و آیت الله کاشانی منتقل شدند.

غفور راستین درباره سانحه برخورد ۲ دستگاه خودروی سواری روز جمعه در اتوبان صفه به سمت درچه نیز افزود: این حادثه ۶ مصدوم مرد در بازه سنی ۱۸ تا ۲۷ سال داشت که پس از انجام اقدامات درمانی اولیه روی مصدومان، همگی به بیمارستان آیت الله کاشانی منتقل شدند.

وی همچنین تصریح کرد: انتشار گاز منوکسیدکربن ناشی از استفاده از چوب برای گرم کردن اتاق یک باغ در خیابان شاهد رهنان به مسمومیت یک مرد ۲۵ ساله منجر شد که به دلیل رضایت ندادن برای اعزام به بیمارستان، در محل به صورت سرپایی درمان شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان با اشاره به اینکه در روزهای اخیر و به دنبال کاهش محسوس دمای هوا در استان اصفهان مسمویت از انتشار منوکسیدکربن افزایش یافته‌است عنوان کرد: استفاده از زغال برای گرم کردن اتاق در خمینی‌شهر نیز موجب مسمومیت سه زن ۲۳ ساله و اعزام آن‌ها به بیمارستان شهید اشرفی خمینی‌شهر شد.

وی اظهارداشت: یک مورد مسمومیت ناشی از استفاده از زغال برای گرم کردن حمام در بابوکان اصفهان رخ داد که در جریان ماموریت محوله به تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵، یک مسموم که مردی ۵۲ ساله بود به بیمارستان شهید اشرفی خمینی‌شهر منتقل شد.

خمینی شهر با جمعیت بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر در ۱۲ کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع شده است.

راستین درباره انفجار کپسول گاز در خیابان مدرس خمینی‌شهر نیز گفت: در این حادثه سه نفر شامل پسر ۱۴ ساله، زن ۵۵ ساله و یک دختر چهار ساله مصدوم و توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان سوانح و سوختگی امام موسی کاظم(ع) منتقل شدند.

وی بیان کرد: یک مورد مسمومیت با منوکسیدکربن در همت‌آباد شهرستان نجف‌آباد نیز زن ۴۸ ساله را مسموم و راهی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) نجف‌آباد کرد.

شهرستان ۳۰۰ هزار نفری نجف‌آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟