به گزارش رکنا، انفجار خانه‌های مسکونی بر اثر نشت گاز شهری موضوعی تکرار شدنی است که طی دو سال گذشته در مشهد اتفاق افتاده و قربانیانی هم داشته است. درست همانند انفجار مرگ‌بار خانه‌ای مسکونی در منطقه شهید رجایی مشهد، در شهریور سال پیش که علاوه بر خسارات مالی فراوان موجب کشته شدن 10‌نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر از همشهریانمان شد.

روز گذشته نیز حادثه مشابهی در یکی از مناطق دیگر مشهد به وقوع پیوست که به گفته امیر عزیزی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد خسارت جانی در پی نداشت. بنا بر اعلام گزارش مردمی به سامانه فوریت‌های 125 این حادثه در خیابان رسالت اتفاق افتاد که به محض اعلام این گزارش تیم‌های امداد و نجات و اطفای حریق آتش‌نشانی به همراه تجهیزات مربوط از ایستگاه‌های شماره 37، 38 و 8 راهی محل انفجار شدند.

با حضور مأموران در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که کانون انفجار یک خانه مسکونی دوطبقه است که به دلیل شدت موج انفجار بخش عظیمی از آن تخریب و فرو ریخته است. مأموران آتش‌نشانی با احتمال اینکه ساکنان زیر آوار گرفتار شده باشند، به کاوش میدانی پرداختند که طبق اعلام صاحب‌خانه مشخص شد این حادثه در زمان نبودن اهالی رخ داده است.

طبق اعلام امیر عزیزی، آتش‌نشانان مشهدی پس از ایمن‌سازی محل و جلوگیری از خسارات احتمالی محل را برای تعیین علت اصلی حادثه و دیگر بررسی‌ها، در اختیار کارشناسان این حوزه قرار دادند و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: از شواهد و قرائن پیداست که این حادثه به دلیل نشت گاز و انفجار بوده است که تا لحظه روشن نشدن علت اصلی نمی‌توان اظهارنظر دقیقی کرد.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد تأکید کرد: با توجه به خسارات وارده به خانه مورد نظر، سکونت در این منزل مسکونی و تردد در داخل آن خطرآفرین است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟