به گزارش گروه حوادث رکنا، 13 دی ماه آذرماه امسال بود که مهدی پرور جوان 24 ساله هشتگردی با چند نفر از دوستانش قرار گذاشتند تاشب را در کنار همدیگر بگذارند. مهدی از خانواده خداحافظی کرد و راهی شد تا به خانه دوستش برسد.از قبل با دوستان دیگرش هماهنگ کرده بود.همه سر قرار حاضر شدند تا با هم حرکت کنند. اما هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که چه حادثه ای در کمین آنها نشسته است.

عقربه ها ساعت 10 شب را نشان می داد که آن حادثه رخ داد.مهدی که جلوتر از همه با موتورسیکلتش درحرکت بود ناگهان حفره فاضلاب شهری را در مقابل خودش دید، این اتفاق آنقدر سریع رخ داد که پسرجوان کوچکترین فرصتی برای تغییر مسیر نداشت و آن حادثه تلخ رخ داد.

مهدی 24 ساله غرق در خون روی زمین افتاده بود که دوستانش بالای سرش رسیدند و بلافاصله او را به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) هشتگرد رساندند.

از این جای ماجرا را مجید برادر بزرگتر مهدی تعریف می کند:وقتی درجریان ماجرا قرار گرفتیم خیلی سریع خود را به بیمارستان رساندیم . متاسفانه بیمارستان امکانات مناسب نداشت و پس از دوساعت برادرم را به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل کردند.

خانواده چشم انتظار

پس از انتقال مهدی به بیمارستان شهید مدنی ،تیم های تخصصی پزشکان تلاش کردند تا او دوباره سلامتی اش را به دست بیاورد. در هنگام تصادف ضربه شدیدی به سر مهدی وارد شده بود و همین موضوع او را به کما برده بود.با این حال خانواده پسر جوان امیدوار بودند که او دوباره سلامتی اش را به دست بیاورد اما این اتفاق هرگز رخ نداد و پس از گذشت چند روز مرگ مغزی او را اعلام کردند.

مجید برادر مهدی می گوید: من اولین نفری بودم که در جریان ماجرای مرگ مغزی برادرم قرار گرفتم. بارها از برادرم شنیده بودم که می گفت آدم هایی که در زمان زنده بودنشان اعضای بدنشان را اهدا می کنند تا پس از مرگ جان چند نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کند پهلوان هستند. خیلی دوست دارم اگر یک روز این اتفاق برایم رخ داد و مرگ مغزی شدم اعضای بدنم را اهدا کنم. مهدی این موضوع را حتی چند بار به مادرم گفته بود.همین حرف هایش بود که وقتی پزشکان اعلام کردند او مرگ مغزی شده و بهتر است اعضای بدنش را به چندبیمار نیازمند اهدا کنیم مکث نکردیم و پدر و مادرم برگه های رضایت نامه را اهدا کردند.

دکتر ساناز دهقانی رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا می گوید: با اعلام رضایت خانواده ،بیمار مرگ مغزی از بیمارستان شهید مدنی استان البرز به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

وی در ادامه افزود: با انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل و تلاش پزشکان متخصص قلب،کلیه ها،کبد و نسوج بیمار مرگ مغزی به چند بیمار نیازمند جان دوباره ای بخشید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟