حجم ویدیو: 10.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04

به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه سی و یکمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری در جمع خبرنگاران به دستگیری عاملان اصلی اغتشاشات در حوزه پلیس پیشگیری پرداخت و اظهار داشت: 24 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش‌زدن بانک‌ها، 22 نفر از افرادی که جایگاه‌های سوخت را به آتش کشیدند با تلاش مأموران تلاش پلیس پیشگیری پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد:‌با تلاش مأموران پلیس پایتخت 5 نفر از عوامل اصلی که اقدام به غارت فروشگاه‌ها و آتش زدن آنها کرده بودند دستگیر شدند.

وی در خصوص بازگشت دلال‌ها به بازار ارز اعلام کرد: با توجه به حضور دلال‌ها در چند روز اخیر در بازار ارز دستور ویژه‌ای به پلیس امنیت و پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی داده‌ایم.

سردار رحیمی به صرافی‌هایی که با دلالان و سوداگران ارز همکاری می‌کنند هشدار دارد: منتظر برخورد جدی پلیس باشند.

سردار رحیمی به وضعیت آلودگی پایتخت پرداخت و اظهار داشت:‌ پلیس با تمام توان در این قضیه پای کار آمد و از ابتدای سال تاکنون 29 هزار خودروی دودزا در تهران اعمال قانون و جریمه شدند؛ همچنین 1200 خودروی دودزا فک پلاک و به تعمیرگاه اعزام شدند.

وی به اعمال قانون بالغ بر سه میلیون خودروی فاقد معاینه فنی از اول سال تاکنون اشاره کرد و گفت: این تعداد خودرو متشکل از خودروهای تهران و شهرستان‌ها بوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه طرح برخورد با خودروهای دودزا،‌ فاقد معاینه فنی و همچنین آلایندگی موتورها در دستور کار پلیس است از اجرای طرح ساماندهی رانندگی با موتورسیکلت در تهران خبر داد و به راکبان موتورسیکلت توصیه کرد: برای سلامتی خود و دیگران قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

سردار رحیمی در خصوص معایب طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا گفت: پلیس به همراه شهرداری،‌کار کارشناسی طرح‌های ترافیک و کاهش آلودگی را در دستور کار دارد تامعایب این طرح‌ها شناسایی شده و برای سال آینده برطرف شود؛ شهرداری یکی از پیشنهادهای پلیس را پذیرفت و مدت زمان اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی را یک ساعت کاهش زمان داد اما برای اجرای سایر موارد زیرساخت‌های شهرداری باید فراهم شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟