به گزارش رکنا ، رئیس پلیس استان فارس از دستگیری 2 نفر از عاملان تخریب بانک‌ها در حوادث اخیر شیراز خبر داد.

سردار سرتیپ رهام‌بخش حبیبی شنبه 9 آذر اعلام کرد: دو برادر سابقه دار به عنوان عاملان اصلی تخریب بانک‌های محدوده بلوار امیرکبیر شیراز توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

مقام ارشد انتظامی استان فارس گفت: در اغتشاشات اخیر کلان شهر شیراز، آشوبگران و اغتشاشگران تعدادی از شعب بانکی را تخریب و خسارت های زیادی به آنها وارد کردند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری عاملان این تخریب ها به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، دو متهم که با هم برادر بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

حبیبی با اشاره به اینکه متهمین در تحقیقات پلیس به تخریب و آتش سوزی بانک‌های شیراز، خصوصا شعب بانک‌های واقع در بلوار امیرکبیر این کلانشهر اعتراف کردند، گفت: این دو برادر دارای سابقه کیفری هستند که با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس ضمن تشکر از همکاری و تعامل خوب مردم پلیس، گفت: پلیس با مخلان نظم و امنیت عمومی در جامعه با قاطعیت و بر اساس قانون برخورد می کند.

بعد از اعلام افزایش نرخ بنزین، اعتراض‌های مردمی در کشور شکل گرفت که به واسطه سوءاستفاده برخی فرصت طلبان، به آشوب و اغتشاش کشیده شده و طی آن خسارت‌های فراوانی به اموال عمومی و خصوصی وارد شد.

در شیراز نیز طی این ناآرامی‌ها، تعدادی از شعب بانک‌های مختلف آسیب‌های جزئی و کلی دید.

براساس گزارش‌های قبلی پلیس استان فارس تاکنون حدود 20 نفر از عوامل آشوبهای اخیر در شیراز را بازداشت کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟