به گزارش رکنا ، رئیس پلیس آگاهی استان گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با راه اندازی شرکت صوری فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو اقدام به پنج میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی براینکه یک باند کلاهبرداری با راه اندازی یک شرکت جعلی فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو با تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و سایت دیوار مشتریان خود را به دفتر فروش خود کشانده و با دریافت 20 درصد از مبلغ قرارداد وعده تحویل دو ماهه به آنها می دهد، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت خبر وارد عمل شده و با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند که با توجه به نزدیک شدن موعد تحویل خودروهای پیش فروش شده، نامبردگان قصد جمع کردن وسایل خود و متواری شدن را دارند.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه کارآگاهان با تعقیب و مراقبت متهمان اصلی پرونده، با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه چهار نفر از آنها را که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان خوزستان بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی تصریح کرد: در ادامه یکی دیگر از متهمان اصلی پرونده که قرارداد اجاره ساختمان شرکت و کلیه سفته‌هایی که برای دریافت مبالغ کلاهبرداری شده به نام وی صادر شده بود در یک عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ نادربیگی در خصوص شیوه و شگرد این باند کلاهبرداری توضیح داد: متهمان با راه اندازی یک شرکت جعلی و صوری بدون هیچ گونه مجوز قانونی، با تبلیغ در شبکه های اجتماعی و سایت دیوار و اعلام شرایط سهل و آسان برای فروش وام خود اشتغالی و فروش خودرو به عنوان پیش پرداخت از مشتریان مبالغی را دریافت و بدون این که خودرو یا وامی وجود داشته باشد با بستن یک قرارداد صوری با سربرگ هایی که به صورت جعلی تهیه کرده بودند و دادن سفته در ازای پول هایی که از مشتری ها دریافت کرده بودند برای جلب اطمینان آن ها اقدام و پس از رسیدن موعد تحویل وام یا خودرو، شرکت را جمع آوری و از محل متواری می شدند .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری این باند بیش از پنج میلیارد ریال بوده است گفت: تاکنون 36 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر آن ها ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟