به گزارش رکنا ، ساعت 17:15 روز گذشته عصر روز گذشته پس از تماسهای تعدادی از اهالی محله شهرک مسعودیه با سامانه 125 مبنی بر احتمال گازگرفتگی ساکنان یک آپارتمان در ساختمان مسکونی آنها، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 37 و تیم نجات دو این سازمان را به محل حادثه در شهرک مسعودیه، خیابان ابومسلم روانه کرد.

حمیدرضا حسین ریکا؛ فرمانده آتش‌نشانان اعزامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در یک واحد مسکونی به مساحت 70 مترمربع در یک ساختمان سه طبقه سه واحدی، یک زن حدوداً 25 ساله به همراه دو فرزند (پسر) چهار و پنج ساله‌اش به دلیل نشت گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده و از هوش رفته بودند.

آتش سوزی شهرک مسعودیه 2

وی ادامه داد: آتش‌نشانان پس از قطع گاز و برق ساختمان و رعایت موارد ایمنی اقدام به باز کردن در این واحد مسکونی کردند که پس از وارد شدن به داخل منزل با پیکرهای یک زن و دو کودک مواجه شدند که بیهوش در اتاقها افتاده بودند.

این فرمانده آتش‌نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله پس از باز کردن تمام راه‌های ورودی هوا به داخل منزل، تا رسیدن عوامل اورژانس، مشغول احیای این سه نفر شدند.

آتش سوزی شهرک مسعودیه

حسین ریکا افزود: با تلاش آتش‌نشانان حال عمومی هر سه نفر بنابر اظهار پزشک مساعد شده و از مرگ حتمی نجات پیدا کردند و بلافاصله با رسیدن عوامل اورژانس این مادر و دو کودک به بیمارستان انتقال یافتند.

این فرمانده آتش‌نشانی به شهروندان توصیه کرد که در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری و آب‌گرمکن حتماً نکات ایمنی را رعایت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟