به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه "کامیار چهری" در توضیح این خبر گفت: در اواخر شهریورماه امسال مالک یکی از کارگاه های طلاسازی به کلانتری 107 فلسطین مراجعه و اظهار کرد: مقداری طلا به ارزش2 میلیارد و 700 میلیون ریال از کارگاه طلاسازی اش سرقت شده است. پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی برای تحقیقات پلیسی به نشانی اعلامی مراجعه و در بررسی های انجام شده احتمال این را دادند که ممکن سرقت با همکاری کارگران باشد، افزود:

در تحقیقات فنی پلیسی ظن کارآگاهان به یکی از کارگران کارگاه طلاسازی متوجه شد که در چند روز اخیر به محل کارش مراجعه نکرده بود.

این مقام انتظامی گفت: سرنخ هایی از محل سکونت متهم به دست نیامد تااینکه در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی شد و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قائی قرار گرفت.

چهری ابراز داشت: متهم که در ابتداء منکر سرقت از کارگاه طلافروشی بود ولی در ادامه تحقیقات تخصصی کارآگاهان، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: طلاها را طی چند مرحله سرقت کرده است و مالخر در مرکز پایتخت فروخته است که با هماهنگی مقام قضائی متهم دوم پرونده نیز در ششم مهر ماه در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: در تحقیقات تکمیلی، مالخر طلاهای سرقتی نیز صراحتا به خرید طلاها اعتراف و اظهار کرد: طلا های سرقتی را به صورت آب شده به فروش رسانده است و در نهایت هر 2 متهم با دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 15تهران روانه زندان شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان از افرادی که در صنف طلا و جواهر مشغول به فعالیت می باشند خواست: علاوه بر مراقبت های فیزیکی از محل کارگاه، در استخدام کارگران نیز دقت لازم را داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟