به گزارش رکنا،  با اهدای چهار ارگان کلیه‌ها، کبد و قلب یک بیمار مرگ مغزی که در مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان بستری بود بیستمین اهدای عضو طی سالجاری به بیماران نیازمند در این استان ثبت شد.

مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان روز دوشنبه اظهار داشت: این بیمار مرگ مغزی به نام "سلیمان امینی " ۴۳ ساله اهل روستای چراغ مزرعه خدابنده به دلیل سقوط از ارتفاع در مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان بستری شده بود.

شهریار اماموردی اظهار داشت: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

وی افزود: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کلیه‌ها، کبد، و قلب به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

اماموردی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۷ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۲۰ مورد به اهدای عضو و چهار مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و ۱۳ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی یادآوری کرد: سال گذشته، ۱۸ بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۲ مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

اماموردی افزود: نوزدهمین مورد اهدای عضو استان نیز سوم مهر امسال انجام شد که پس از اطلاع از مورد مرگ مغزی به نام " ذکرالله احمدخانی" ۵۴ ساله اهل هیدج که به دلیل سکته قلبی دچار مرگ مغزی شده بود، کلیه‌ها، کبد و نسوج وی پس از انتقال به بیمارستان سینای تهران اهدا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟