به گزارش رکنا،سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس تصویر مدارک و اطلاعات هویتی وی را در اختیار دارد و با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز قصد مزاحمت و اخاذی از وی را دارد، بررسی موضوع در دستورکار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: در بررسی اولیه مشخص شد فردی ناشناس با در اختیار داشتن کد دسترسی به پروفایل شاکی به تصویر مدارک و اطلاعات هویتی بارگذاری شده توسط شاکی دسترسی پیدا کرده و با ارسال پیام‌های تهدیدآمیز قصد اخاذی از وی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات شاکی و اقدامات پلیسی، متهم شناسایی و دستگیر شد که در بازجویی به عمل آمده عنوان داشت با ارسال پیام‌های جعلی تبلیغاتی و جلب اعتماد شاکی با دریافت کد دسترسی به پروفایل موفق شدم تصویر مدارک هویتی وی را به دست آورم.

مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان مدارک هویتی خود را در تجهیزات هوشمند نگهداری نکرده و از طریق شبکه‌های اجتماعی تبادل نکنید، همچنین یکی از معمول‌ترین و شایع‌ترین نمونه‌های سرقت اطلاعات هویتی به شکل آنلاین، هک و نفوذ به اطلاعات در بستر رایانه و تلفن همراه است که به دلیل سهل‌انگاری کاربر صورت می‌گیرد، به طوری که بعداً این اطلاعات به روش‌های مختلف می‌تواند برای مجرم کاربرد داشته باشد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟