به گزارش رکنا ، پرستار سنندجی که هنگام نجات جان یک مادر و فرزند در آتش‌سوزی باغی دچار سوختگی شده بود، پس از سه روز تحمل درد ناشی از سوختگی سرانجام جان سپرد.

اکو زندی، پرستار فداکار بیمارستان توحید سنندج بود. او چند روز پیش پس از مشاهده حریق در یک باغ در اطراف شهر سنندج بلافاصله برای نجات یک مادر و فرزند اقدام می‌کند.

به گفته رئیس هیات مدیره نظام پرستاری سنندج؛ این پرستار جوان پس از اطلاع از آتش‌سوزی خود را به محل رسانده و متوجه می‌شود که دو تن از بستگان نزدیک وی (زن دایی و پسر دایی خردسالش) در محاصره آتش خطر قرار دارند، لذا فوری برای نجات جان آنان وارد عمل می‌شود.

حیدر ایزدی افزود: زندی، بعد از آنکه با از خودگذشتگی پا به آتش گذاشت و جان این مادر و فرزند را نجات داد تعادلش بهم خورد و با سقوط در آتش دچار سوختگی شدید شد.

به گفته او؛ این جوان سنندجی حدود سه شب در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) بیمارستان توحید بستری بود و پس از آن برای مداوا به یکی از بیمارستان‌های شهر اصفهان اعزام شد، اما به دلیل شدت جراحات ناشی از سوختگی پس از یک شب بستری بامداد امروز جان باخت.

ایزدی درباره مادر و فرزند حادثه دیده نیز گفت: مادر دچار ۶۰درصد سوختگی شده و در یکی از بیمارستان‌های شهر تبریز بستری است و حال عمومی فرزندش نیز مطلوب بوده و از بیمارستان ترخیص شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟