به گزارش رکنا، در میان همه دلایلی که منجر به تأخیر یک پرواز می‌شود، یک مورد عجیب هم وجود دارد و آن هم این است که پروازی در هند به علت حمله زنبور‌ها با دو ساعت و نیم تأخیر انجام شد.

وجود تعداد زیادی زنبور بر روی پنجره کابین خلبان مانع دید وی شد و این موضوع سبب شد پرواز هواپیمای شرکت هواپیمایی ایر ایندیا به مقصد اگرتلا (Agartala) با دو ساعت و نیم تأخیر انجام شود. این هواپیما از کلکته برخاسته بود.

کوشیک بهاتاچارجی (Kaushik Bhattacharjee)، رئیس فرودگاه کلکته در گفتگو با سی. ان. ان اعلام کرد: "هواپیما دقیقاً رأس ساعت مقرر فرودگاه کلکته را ترک کرد، اما به علت مشکل فنی مجبور شد به فرودگاه بازگردد. پس از آن هم زنبور‌ها حمله کردند. هزاران زنبور عسل بر روی پنجره سمت چپ کابین خلبان نشست و مانع دید وی شد. خلبان پرواز هم تلاش کرد زنبور‌ها را با کمک برف پاک کن دور کند، اما موفق نشد".

وی در ادامه توضیح داد: "کادر پرواز از بروز چنین مشکلی خبر دادند و در نهایت آتش نشانی فرودگاه بود که توانست با استفاده از ماشین آب پاش، زنبور‌ها را که بر روی پنجره کابین خلبان چسبیده بودند، دور کند تا پرواز انجام شود".

سی. ان. ان گزارش داد پرواز میان دو شهر کلکته و اگرتلا تنها ۶۰ دقیقه طول می‌کشد که این بار ۹۰ دقیقه مشکل فنی و پس از آن هم حمله زنبور‌ها موجب تأخیر دو ساعت و نیمه این پرواز شد که ۱۳۶ سرنشین داشت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟