به گزارش رکنا، معاون قضایی رییس کل دادگستری هرمزگان روز جمعه در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در اواخر فصل بهار سال ۱۳۹۲ در یکی از مدارس استان دو دانش آموز با نام های اختصاری (الف – الف) و (و - ذ) به خاطر اختلاف کوچکی باهم درگیر می شوند.

مظفر حمزه ئی بیان داشت: متأسفانه بر اثر بی تجربگی و غرور نابجا، یکی از طرفین درگیری به نام (الف _الف) که جوانی ۱۸ ساله بوده پس از پایان زمان مدرسه دوباره با (و-ذ) درگیر و با چاقو او را مجروح می نماید که شدت جراحات منجر به فوت مرحوم (و – ذ) می گردد.

وی ادامه داد: به دنبال این اتفاق و پس از طرح شکایت از سوی اولیای دم و دستگیری متهم به قتل، با تشکیل پرونده قضائی و رسیدگی در دادگاه کیفری استان و به استناد اقرار صریح قاتل، رأی قصاص برای وی صادر شد.

این مقام مسوول بیان داشت: پس از صدور حکم قصاص، شورای حل اختلاف استان هرمزگان بر اساس وظیفه ذاتی خود وارد عمل شد و این پرونده به شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بندرعباس ارجاع گردید.

حمزه ئی خاطرنشان کرد: سرانجام با تلاش های مسوولان شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف بندرعباس و وساطت معتمدان و ریش سفیدان، رضایت اولیای دم جلب و این جوان پس از تحمل شش سال حبس و عذاب وجدان ناشی از قتل از زندان رهایی یافت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟