به گزارش رکنا، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: اوایل دیشب (پنجشنبه چهاردهم شهریور) در خیابان خلیج فارس یا ساحلی بوشهر پسر ۱۷ ساله‌ای که راننده یک دستگاه خودرو پژو پارس بود، به علت نداشتن مهارت رانندگی و سرعت زیاد جان خود را از دست داد.

سرهنگ قدرت الله کشکولی افزود: این حادثه در خط غربی این خیابان و حد فاصل دو دوربین ثبت تخلف رخ داد و در حالی که راننده هنگام عبور از دوربین سرعتش مجاز بوده، پس از عبور از دوربین سرعتش به ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که باعث می‌شود نتواند خودروی خود را کنترل کند و ابتدا به جدول وسط خیابان، سپس درخت و تیر برق برخورد می‌کند و در دم جان می‌سپارد.

او حداکثر سرعت در خیابان خلیج فارس را ۶۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و ادامه داد: این راننده با توجه به نرسیدن به سن قانونی گواهینامه نداشته یعنی با قوانین و مهارت رانندگی آشنا نبوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر هم از جوانان خواست قوانین را رعایت کنند و هم از خانواده‌ها درخواست کرد نظارت بیشتری بر رفتار فرزندان خود داشته باشند.

سرهنگ کشکولی بیان کرد: در دو ماه گذشته که دوربین‌های ثبت تخلف در خیابان خلیج فارس بوشهر نصب شده تصادف منجر به فوت در این مسیر نداشته‌ایم یعنی نصب دوربین‌ها در رعایت قوانین و پیشگیری از حوادث موثر بوده است.

او همچنین بحث پیش آمده در فضای مجازی در خصوص تاثیر سرعت کاه در این حادثه را تکذیب کرد و گفت: بحثی در فضای مجازی مطرح شد که یک خودرو پیش از این راننده هنگام نزدیک شدن به سرعت کاه سرعتش را کم کرده و باعث حادثه برای این خودرو شده که چنین چیزی صحت ندارد و خودرویی جلو آن نبوده و خودروی آسیب دیده با هیچ خودروی دیگری برخورد نداشته است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟