به گزارش خبرنگار رکنا چندی پیش بود که خبر انتقال قلب یک بیمار مرگ مغزی برای پیوند به یک بیمار نیازمند از رشت به تهران منتشر شد .خبری که از هماهنگی دستگاه های مختلف وزارت بهداشت, اورژانس و نیروی انتظامی و یک عمل موفقیت آمیز پیوند حکایت داشت.

حالا با گذشت چند ماه از ماجرای اولین انتقال اعضای پیوندی ،امروز ۲۱ مرداد ماه اتفاق دیگری رخ داد و حالا قرار است برای اولین بار هم زمان قلب دو بیمار پیوندی از شهر یزد به تهران منتقل شود تا دو بیماری که با مرگ دست و پنجه نرم می کنند فرصت تازه ای برای ادامه زندگی پیدا کنند.

دکتر ساناز دهقانی رییس گروه فراهم آوری اعضای پیوندی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار رکنا گفت:این دو قلب متعلق به یک جوان ۱۸ ساله و ۳۲ ساله است که هر دو در سوانح رانندگی دچار مرگ مغزی شدند است.

وی در ادامه افزود:با توجه به اعلام نیاز قلب در تهران پس از گرفتن رضایت از خانواده های دو بیمار مرگ مغزی هماهنگی های لازم جهت انتقال دو عضو پیوندی توسط دکتر شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت انجام شد.

دکتر دهقان افزود:دو عضو پیوندی با پرواز به بیمارستان شهید رجایی و امام خمینی تهران منتقل تا با تلاش تیم پزشکی به بیماران نیازمند اهدا شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟