شرکت فیسبوک اعلام کرد که ۳۵۰ صفحه جعلی وابسته به عربستان، امارات و مصر را که در جهت ترویج سیاست‌های این کشور‌ها و حمله به دشمنان آن‌ها فعالیت می‌کردند، بسته است.

فیسبوک با انتشار این بیانیه، ارتش "مگس‌های الکترونیک" عربستان به فرماندهی سعودی القحطانی، وزیر مشاور در دیوان سلطنتی عربستان معروف به "وزیر مگس ها" را رسوا کرده است. این ارتش متشکل از چندین گروه هکر و برنامه نویس است که مأموریتشان ساخت افکار عمومی طرفدار سیاست‌های محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان است.

هنوز زود است بگوییم که فیسبوک با این حرکت می‌تواند افکار عمومی جهان عرب و اسلام و حتی جهانی را از وِز وِز آزاردهنده مگس‌های سایبری عربستان - که گوش همه را در فضای مجازی کر کرده است- نجات دهد؛ چرا که عربستان از فاکتور‌های قدرتی برخوردار است که همواره بر سیاست‌های فاجعه بار این کشور سرپوش گذاشته است؛ از جمله این فاکتور‌ها می‌توان به پول و همراهی کامل با سیاست‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

البته نادیده گرفتن میزان کارآیی و تأثیر وزیر مگس‌های عربستان و افرادش طی چند سال گذشته کار ساده لوحانه‌ای است؛ وی طی سال‌های گذشته توانسته است افکار عمومی جهان و جهان عرب را مسموم کند. اما مأموریتی که به این وزیر و ارتشش سپرده شده، مأموریتی بسیار دشوار است. او می‌بایست شکافی را پر کند که بسیار بزرگتر و وسیع‌تر از کل پول و دارایی محمد بن سلمان است؛ کما اینکه شکاف موجود در پیکره رژیم حاکم هم به حدی زیاد است که بیشتر شبیه اختلال ژنتیکی است تا شکاف.

رهبران عربستان از ارتش مگس‌های سایبری این کشور و فرمانده آن یعنی سعود القحطانی، انتظار دارند که افکار عمومی جهان عرب را متقاعد کنند که سفید، سیاه است و سیاه، سفید. به عبارت دیگر باید با تمام مسائل بدیهی و عقلانی دربیفتد؛ این مأموریت با اینکه مأموریت غیر ممکنی است، اما فرمانده زنبور‌ها – از آنجا شیفته خدمت به ارباب است - با کمال میل آن را پذیرفته است.

می‌توان در اینجا به طور مختصر به برخی ابعاد این مأموریت غیر ممکن اشاره کرد:

ترمیم وجهه حکومت آل سعود که نه تاریخ دارد نه قانون اساسی نه پارلمان نه انتخابات نه گردش قدرت و نه آزادی اندیشه و نه حقوق بشر و نه حقوق زن و نه حزب.

فروختن آرمان فلسطین و زدودن خاطره آن از ذهن و روان و وجدان عرب‌ها و مسلمانان.

تبلیغ علیه تمام گروه‌های مقاومت در منطقه و دشمنی با آن‌ها از حزب الله گرفته تا جنبش جهاد اسلامی و حماس.

دشمنی با محور مقاومت از جمله ایران و توجیه سیاست‌های آل سعود که در راستای همراهی کامل با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی حرکت می‌کند.

دفاع از رژیم صهیونیستی و پیش قدم شدن برای عادی سازی روابط با این رژیم و معرفی ان به عنوان رژیمی طبیعی که می‌توان در منطقه با آن به همزیستی مسالمت آمیز رسید و نیز رژیمی که با ایران و حزب الله و حماس و جهاد اسلامی و کل محور مقاومت سر جنگ و دشمنی دارد.

دفاع از تجاوزات سعودی به یمن و جنگ فاجعه باری که اربابان اربابان سعودی خود از بیش از ۵ سال پیش بر این ملت مظلوم تحمیل کرده اند و فجیع‌ترین و هولناکترین فجایع انسانی را در طول تاریخ معاصر مرتکب شده اند.

توجیه اقدام ترامپ در دوشیدن عربستان و تحقیر سردمداران و شاهزادگان سعودی.

دفاع از سیاست‌های خصمانه عربستان علیه آرمان‌های آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت‌های عربی و حمایت از رژیم‌های دیکتاور و مستبد.

دفاع از مداخله عربستان در سوریه، لیبی، سودان، یمن و دیگر کشور‌های منطقه در جهت پیشبرد اهداف و مطامع آمریکا و رژیم صهیونیستی.

دفاع از انواع سیاست‌های تفرقه افکنانه فرقه‌ای و فتنه‌های مذهبی عربستان در سراسر منطقه و جهان

دفاع از روش‌های قرون وسطایی رژیم آل سعود در برخورد با مخالفان در داخل و خارج از این کشور مثل اعدام‌های دسته جمعی با پیش زمینه‌های مذهبی و تسویه حساب‌های فجیع نظیر رفتاری که با جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی کردند.

دفاع از اقدام عربستان در حمایت از احزاب راستگرا و نژاد پرست افراطی و ضد اسلامی در غرب و آمریکا.

دفاع از اقدام عربستان در ایجاد سازمان القاعده و تمام گروه‌های تروریستی تکفیری که وجهه اسلام و مسلمانان را در جهان تخریب کرده اند.

همه این‌ها بخشی از ابعاد مأموریتی هستند که به سعود القحطانی، وزیر مگس‌های سایبری عربستان سپرده شده اند و البته مأموریتی غیر ممکن است و هیچگاه تحقق نخوهد یافت حتی اگر عربستان تمام فضای مجازی را بخرد، زیرا با تمام اصول بدیهی بشریت تناقض دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟