به گزارش رکنا؛ هفته گذشته روزهای سختی برای آتش نشانان پایتخت بود چرا که سه آتش سوزی بزرگ و مشکوک در تهران رخ داد. آتش سوزی میدان حسن آباد در مرکز پایتخت، آتش سوزی انبار پلاستیک بهشت زهرا در جنوب و آتش سوزی نمای مجتمعی در چیتگر در غرب تهران سه آتش سوزی بود که اما و اگر های زیادی با خود به همراه داشته و این احتمال که این آتش سوزی ها عمدی بوده را در اذهان مردم ایجاد کرده است.

آتش سوزی میدان حسن آباد

شامگاه چهارشنبه ۲۶ تیر تعدادی انبار، فروشگاه و صرافی در میدان حسن‌آباد تهران طعمه حریق شد که با تلاش آتش‌نشانان پنج ایستگاه این آتش‌سوزی مهار شد اما دو گنبد تاریخی و بخشی از نمای تاریخی میدان حسن آباد دچار حریق شد.

آتش سوزی انبار پلاستیک بهشت زهرا

ظهر پنجشنبه ۲۷ تیرماه یک انبار پلاستیک واقع در منطقه ۲۰ بهشت زهرا (س) تهران دچار آتش‌سوزی شد. چند ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محله حادثه اعزام شدند و با تلاش آتش‌نشانان، این آتش‌سوزی مهار شد.

آتش سوزی نمای مجتمعی در چیتگر

بامداد چهارشنبه 2 مرداد نمای غربی مجتمع طوبی واقع در خیابان کوهک، غرب تهران (نزدیک پارک چیتگر) دچار حریق نسبتا گسترده شد. آتش نشانان از 4 ایستگاه به محل اعزام شدند و آتش را مهار کردند.

ملکی: علت سه آتش سوزی گذشته را نمی دانم

جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی در رابطه با علت سه آتش سوزی هفته گذشته در تهران گفت: اگر علت های سه آتش سوزی گذشته هم بررسی شده باشد به من اعلام نکرده اند. من درگیر حریق های کنونی هستم و فعلا نرسیده ام تا پیگیر شوم.

وی در خصوص آتش سوزی اخیر چیتگر افزود: ساختمان پنج طبقه کنونی تجاری بوده که دچار حریق شده که پنج طبقه آن در آتش سوخت و چند مغازه در طبقه همکف و یک رستوران در طبقه پنجم نیز دچار حریق شد و در آستانه سرایت به ساختمان ده طبقه اداری کناری، اطفا شد.

ملکی در توضیح ساختمان کناری مجتمع طوبی که اطفا شد، عنوان کرد: ساختمان کناری مجتمع طوبی ده طبقه با نمای کامپوزیت است که آتش در یک متری سرایت به آن اطفا شد و اگر به آن ساختمان سرایت می کرد، آن هم دچار حریق می شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در خصوص وجود برخی اسناد در ساختمان کناری محل حریق گفت: ساختمان کناری اداری بود و دفتر خانه ، املاک، پوشاک، غذاخوری و ... داشت. داخل ساختمان نرفتیم چرا که نگذاشتیم آتش به آن جا سرایت کند.

منبع:برنا

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟