اولین تصویر از خسارت‌های وارده براثر زلزله دقایقی پیش در مسجد سلیمان

به گزارش رکنا، مدیرکل بحران خوزستان گفت: تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند و تا کنون آماری از میزان تلفات و خسارات گزارش نشده است.

 کیامرث حاجی زاده مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به زمین لرزه 5.7 ریشتری خوزستان گفت: تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند و تا کنون آماری از میزان تلفات و خسارات گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه مردم باید در این لحظه خونسردی شان را حفظ کنند به مردم توصیه کرد اگر در اثر زلزله آسیب و خساراتی در شهرها و روستا ها وارد شده گزارش آن را به ستاد بحران و فرمانداری ها علام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خوزستان، زمین لرزه‌ای به قدرت 5.7 ریشتر، مسجدسلیمان را به لرزه درآورد. این زلزله در ساعت 11 و 30 دقیقه دقیقه و در عمق 17 کیلومتری زمین رخ داد. نزدیک‌ترین مکان‌ها به کانون زمین‌لرزه مسجدسلیمان با فاصله 19 کیلومتری، قلعه خواجه با فاصله 29 کیلومتری و ایذه با فاصله 37 کیلومتری از مرکز زلزله بودند.

 شهرستان مسجد سلیمان روز دوشنبه برای چهارمین بار لرزید

 

چهارمین پس لرزه در ساعت ۱۱:۵۸ دقیقه روز دوشنبه با شدت ۴.۷ درجه در مقیاس ریشتر در عمق ۱۸ کیلومتری زمین رخ داد.

۲ پس لرزه به قدرت چهار و ۳.۹ درجه در مقیاس ریشتر در ساعت ۱۱:۴۸ دقیقه روز دوشنبه شهرستان مسجدسلیمان را لرزانده بود.

فرماندار مسجد سلیمان گفت: کانون زمین لرزه ۵،۷ ریشتری پیش از ظهر روز دوشنبه در خوزستان منطقه گلگیر در ۴۵ کیلومتری مسجد سلیمان بوده و تاکنون مصدوم شدن چهار نفر بر اثر آن تایید شده است.

همچنین برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ تاسیسات توزیع‌ نیرو آسیب دیده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

خسارتی به تاسیسات نفتی جنوب گزارش نشده است

روابط عمومی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: خسارتی به تاسیسات نفتی مناطق نفتخیز جنوب پس از وقوع زلزله امروز خوزستان گزارش نشده است.

تیم های ارزیاب برای بررسی های بیشتر به محل تاسیسات اعزام شده اند که در اولین فرصت گزارش تکمیلی وضعیت تاسیسات نفتی اطلاع رسانی می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟