ارتش فیلیپین امروز (یکشنبه) اعلام کرد که اعضای گروه تروریستی «ابوسیاف» به گروهی از نظامیان این کشور در جزیره «جولو» واقع در جنوب فیلیپین حمله کردند که در نتیجه آن دو کودک نیز قربانی شدند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» در این خصوص گزارش کرد، ارتش فیلیپین اعلام کرد که شش تن از اعضای گروه تروریستی ابوسیاف نیز در درگیری مسلحانه روز شنبه در یک روستای دورافتاده در نزدیکی شهر «پاتیکول» واقع در استان «سولو» کشته و پنج نظامی این کشور و دو غیرنظامی نیز دچار جراحاتی شدند.

طبق این گزارش، نظامیانی به منطقه نامبرده اعزام شده بودند تا درباره پروژه‌های توسعه‌ای با ریش‌سفیدان روستا مذاکره کنند که در حین انجام مذاکرات، مورد حمله حدود 30 تروریست ابوسیاف قرار گرفتند.

دو کودک قربانی شده این حادثه تروریستی، 12 ساله و یکساله بودند و آنطور که فرمانده نیروهای نظامی مشترک در سولو می‌گوید، تروریست‌های ابوسیاف تلاش دارند تا مانع از حضور بیشتر دولت در این منطقه مورد حمله شوند.

حملات اخیر تروریست‌های ابوسیاف به جزیره جولو درست پنج ماه بعد از آن صورت گرفته است که این تروریست‌ها، کلیسایی در جولو، پایتخت سولو، را بمب‌گذاری کردند که در آن حادثه 23 نفر جان خود را از دست دادند و حدود 100 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

«رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین، نیروهای نظامی بیشتری در منطقه مستقر کرد تا عاملان حمله به کلیسا را جستجو و شناسایی کنند.

گروه تروریستی ابوسیاف از سال 1991 در جزایر میان فیلیپین و مالزی دست به اقدامات تروریستی می‌زند و خواهان تشکیل کشوری مستقل در جزیره سولو است.

شهر جولو پایگاه گروه ابو سیاف است. این گروه وهابی به بمب‌گذاری، اعمال خشونت‌آمیز و وابستگی به داعش معروف است و در موارد متعددی از آدم‌ربایی و دزدی‌های دریایی دست داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟