حجم ویدیو: 4.25M | مدت زمان ویدیو: 00:00:40

به گزارش گروه حوادث رکنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست، یک افسر پلیس آمریکایی در شهر «بی تاون» تگزاس در اقدامی بی‌رحمانه یک زن ۴۴ ساله که فریاد می‌زد «باردار هستم» را در پارکینگ مجتمع آپارتمانی محل زندگی‌اش، به ضرب گلوله کُشت.

بازرسان نام این افسر آمریکایی که ۱۱ سال سابقه خدمت در پلیس این کشور را داشته است منتشر نکرده‌اند، اما هویت این زن را که «پاملا شانتی ترنر» نام دارد، اعلام کردند.

طبق گفته پلیس، این افسر در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه شب مشغول گشت‌زنی در حوالی مجموعه آپارتمانی بریکستون در بی تاون بود که ترنر را دید. مقامات آمریکایی ادعا کردند این زن که متهم به حمله و اقدامات شرارت‌آمیز بود هنوز وثیقه آزادی خود را تحویل نداده بود و افسر پلیس، او را به واسطه اقدامات پیشینش (سوءسابقه او) می‌شناخت.

«استیو دوریس» یکی از افسران پلیس بی تاون گفت: افسر پلیس مذکور سعی داشته زن را بازداشت کند که درگیری‌هایی بین آن‌ها ایجاد شده است.

یکی از شاهدان ماجرا با ثبت ویدئویی از آن‌ها و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، این موضوع را رسانه‌ای کرد. در این ویدئو افسر پلیس سعی دارد زنی را که در کنار یک خودروی پارک شده ایستاده است، بازداشت کند. اما زن گفته است قصد عزیمت به خانه‌اش را دارد.

این ویدئو تقریبا تاریک است، اما نشان می‌دهد افسر پلیس، زن را آزاد کرده و او در حال حرکت به سوی آپارتمانش است.

طبق آنچه گفته شده است زن می‌گوید «شما واقع مرا آزار می‌دهید» که ناگهان تنش میان آن‌ها بالا گرفته و با شلیک اسلحه، زن به زمین می‌افتد. او فریاد می‌زند «باردار هستم».

پلیس بار دیگر او را هدف قرار می‌دهد، ولی زن از جای خود بلند می‌شود. در نهایت، پلیس به او ۵ مرتبه شلیک می‌کند.

به گفته دوریس، زن به ضرب یک گلوله و در محل کشته شده است. همچنین زمانی که پلیس قصد داشته به زن دستبند بزند او با حمله کوچکی سلاح افسر را از او گرفته و دوباره پس داده است، ولی پلیس به سرعت او را با گلوله کشته است.

دادستانی ناحیه هریس کانتی تحقیق در خصوص این حادثه را آغاز کرده است.

از سال ۲۰۱۵، روزنامه واشنگتن پست یک پایگاه اطلاعاتی از تیراندازی‌های مرگبار افسران پلیس آمریکا تهیه می‌کند. بر اساس این آمارها، در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۹ دست کم ۳۲۳ نفر به دست پلیس آمریکا کشته شده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟