به گزارش گروه ترجمه رکنا، پس از تصادف یک نفتکش 230 متری در کانال کشتیرانی هوستون در نزدیکی بی پرت تگزاس، یک کشتی باری به شدت آسیب دید و قایق دیگری واژگون شد. تقریباً 9000 گالن بنزین وارد این آبراه شده است.

هیچ صدمه انسانی گزارش نشده است. به گفته مقامات گارد ساحلی آمریکا، تیم نجات در محل مستقر شده اند.

این دومین نشتی طی دو ماه گذشته بوده که بر رفت و آمد در این گذرگاه اقتصادی 85 کیلومتری تاثیر گذاشته است. این گذرگاه هوستون را به خلیج مکزیک متصل می‌کند. 9 پالایشگاه نفتی آمریکا در این کانال کشتیرانی فعالیت می کنند.

سیستم های کنترل هوایی آلودگی بالاتر از حد مجازی را گزارش نداده اند. یک گروه از مقامات فدرال ، دولتی و کشتیرانی مسئول پاکسازی این خرابی و نشتی شده اند.

در حال حاضر 33 کشتی منتظرند وارد این کانال شوند و 27 کشتی در انتظار خروج هستند. 91 کشتی هم لنگر انداخته اند.

برخورد بین نفتکش جنسیس ریور و یک یدک کش که 2 کشتی باری را می کشید، رخ داد و رفت و آمد را متوقف کرد. بخشی از این کانال برای حرکت یکطرفه کشتی ها در بعد از ظهر روز شنبه باز شد.

هر دوی این کشتی های باری حامل 25 هزار گالن بنزین بودند.

در ماه مارس، یک آتش سوزی در محوطه مخازن پتروشیمی در طول این گذرگاه روز ها روشن ماند و با فرستادن دود سیاه به آسمان و وارد کردن سوخت و حلال به داخل کانال ،رفت و آمد را برای هفته ها مختل کرد. صدها نفر دچار بیماری های تنفسی شدند و کلینیک هایی برای کمک های پزشکی پس از آتش‌سوزی برپا شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟