به گزارش رکنا، ساعت 00:35 دقیقه بامداد امروز و در پی اطلاع رسانی تعدادی از شهروندان به سامانه 125 مبنی بر آتش‌سوزی در طبقات منفی و دود گرفتگی در مرکز خرید، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه‌های 70 و 65 را به همراه خودروی دستگاه تنفسی ایستگاه 62 و گروه نجات 5 را به امام‌زاده حسن(ع)، مرکز خرید پوریا اعزام کرد.
یوسف رستمی رئیس ایستگاه 16 در این باره گفت: بارسیدن به محل حادثه مشاهده شد نیمی از یک واحد تولیدی مصنوعات چوبی به مساحت تقریبی 120 متر مربع در طبقه منفی سه مرکز خرید پوریا که فعال در زمینه فروش پوشاک است، بنا به دلایل نامعلوم طعمه شعله‌های آتش شده بود.
وی ادامه داد: آتش‌سوزی در حال سرایت به خودروهای پارک شده در این طبقه بود و دود زیادی کل مجموعه را در بر گرفته، به طوری که تنفس را برای افراد مشکل کرده بود.
وی افزود: آتش‌نشانان و نجاتگران بی‌درنگ، همزمان با تخلیه فروشندگان از داخل مغازه‌ها و مجتمع تجاری به محیط امن و جلوگیری از تردد نفرات در این ساختمان تجاری، با استفاده از لوله‌های آبرسانی شعله‌های سرکش آتش را خاموش کردند.
رستمی تصریح کرد: آتش‌نشانان موفق شدند در کمترین زمان ممکن شعله‌های آتش را فرو نشانده و از وسعت آن جلوگیری کردند و با استفاده از چندین فن فشار مثبت و منفی که از دیگر ایستگاه‌های منطقه تأمین شده بود و همچنین به وسیله اگزوز فن‌های این مرکز، دود ناشی از این آتش‌سوزی را تخلیه کرده و به نگرانی شهروندان خاتمه دادند.
وی بیان داشت: خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشت و آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی کامل محل حادثه و تخلیه دود، با تحویل محل به مجموعه حراست این مرکز، به مأموریت خود پایان دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آتش‌سوزی در مرکز خرید2آتش‌سوزی در مرکز خرید1

آیا این خبر مفید بود؟