به گزارش گروه ترجمه رکنا، رسم و رسوم عجیب و غریب برخی از مردم در سایرنقاط دنیا در مورد پیوند مقدس ازدواج و تشکیل زندگی مشترک هنوز هم به چشم می‌خورد.

با وجود پیشرفت جوامع هنوز رسم و رسوم عجیب برای ازدواج در برخی نقاط دنیا به چشم می‌خورد.برخی از رسوم بسیار قدیمی که درباره ازدواج در جوامع مختلف اجرا می‌شود، در باورهای غلط گذشتگان افراد یک جامعه ریشه دارد و برای برچیدن آن‌ها تنها خود مردم آن مناطق می‌توانند اقدام کنند و قید رسوم نابجا و غیر منطقی که گاهی سلامتی و جان آن‎ها را هم به خطر می‌اندازد را بزنند و فراموش کنند.

در قاره آفریقا رسم و رسوم عجیبی برای ازدواج وجود دارد و باور و تصور آن‌ها برای مردمی که در جامعه مدرن امروز زندگی می‌کنند سخت و غیر قابل تصور است. خواستگاری دختران از پسران در بخش‌هایی از کشور آفریقا امری عادی و طبیعی است.

علاوه بر سنت خواستگاری وارونه در آفریقا رسم و رسوم عجیب دیگری نیز وجود دارد و پسران جوان در قبیله دانی در شهری به نام گینه باید برای ازدواج با دختر مورد علاقه خود و اثبات محبت و علاقه‌شان به همسر آینده خود، یکی از انگشتان دستشان را قطع و به آن دختر تقدیم کنند.

نکته عجیب‌تر این است که اگر به هر دلیلی این ازدواج سر نگیرد عروس باید مثل خواستگار خود چنین کاری کرده و انگشت قطع شده خود را با انگشت او دفن کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟