به گزارش رکنا، سرهنگ مهدی شکیب رئیس اداره پیشگیری از جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: این روز‌ها شاهد انتشار بازی‌ها و سریال‌های دنباله‌دار مختلفی هستیم که در زمان‌های مختلف سری جدید آن بعد از ساخت و تولید در فضای مجازی هم انتشار می‌یابد تا علاقمندان به این سریال‌ها و بازی‌ها بتوانند در کمترین زمان ممکن قسمت‌های جدید آن را مشاهده کنند.
وی ادامه داد: این امر باعث شده تا مجرمان سایبری با طراحی برخی از ویروس‌ها و باج افزار‌های مختلف و بارگذاری آن‌ها در قالب فایل‌های پیوست اقدام به سرقت اطلاعات مهم کاربران برای اخاذی از آن‌ها کنند.
رئیس اداره پیشگیری از جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه در روز‌های آینده شاهد بارگذاری قسمت‌های جدید از سریال‌های مختلف خواهیم بود، خاطرنشان کرد: هموطنان باید دقت داشته باشند دریافت این‌گونه فیلم‌ها و سریال‌ها از منابع نامعتبر می‌تواند زمینه ساز سرقت اطلاعات مهم آن‌ها شود بنابراین لازم است مراقب تبلیغات جذاب و اغوا‌کننده سایت‌های نامعتبر باشند.
وی ادامه داد: در گذشته شاهد طراحی بدافزار‌ها و باج افزار‌های مختلف و سرقت اطلاعات مهم کاری و خصوصی بودیم بنابراین کارمندان باید ضمن جداسازی سیستم‌های کاری از سیستم‌های اداری، مراقب فلش مموری‌های آلوده به بدافزار باشند و با استفاده از آنتی ویروس‌های معتبر و بروزرسانی آن‌ها از سرقت اطلاعات خود جلوگیری کنند.
سرهنگ شکیب به کاربران توصیه کرد که فایل‌ها و مطالب مورد نیاز خود را از منابع رسمی و معتبر دریافت کنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با همکاران ما در پلیس فتا مطرح کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟