حجم ویدیو: 19.45M | مدت زمان ویدیو: 00:00:55

به گزارش گروه ترجمه رکنا، آتش‌سوزی کلیسای نوتردام دارای سطح پیچیدگی فوق‌العاده می‌باشد، ممکن است کلیسای کاملاً آتش بگیرد و بسوزد.

سخنگوی پیشین پاریس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی BFМ گفت: ما باید بدانیم که ممکن است امشب کلیسا را کاملاً از دست بدهیم. البته که باید نهایت تلاش برای نجات آن صورت بگیرد، اما این خطری است که باید آنرا در نظر داشته باشیم. از آنچه من دیدم، خاموش ساختن این آتش‌سوزی خیلی دشوار است. من 25 سال خودم به عنوان یک آتش‌نشان کار کرده ام قدرت شعلهٔ آتش و اینکه آتش در سقف است با اینکه آتش را در پایین ساختمان خاموش کنیم، فرق دارد.

سقف کلیسای نوتردام پاریس کاملاً تخریب شده است. احتمال می‌رود که این آتش‌سوزی در نتیجه کارهای بازسازی که در داخل کلیسا جریان داشت، رخ داده است.

در اطراف کلیسای نوتردام تعداد زیادی از مردم جمع شده اند و نیایش درود بر مریم را می‌خوانند. به گفته گروه نجات و آتش‌نشانان، احتمال می‌رود که این کلیسا نجات نیابد و تنها باید دعا برایش کرد.

گفته می‌شود که این آتش‌سوزی هیچ تلفات جانی در پی نداشته است. کلیسای جامع نوتردام پاریس، کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. هر سال 13 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟