به گزارش گروه ترجمه رکنا، زن میانسال اهل رومانی مدتها است در حال جمع آوری مدرک برای اثبات زنده بودنش است .

جوآنا اسکودرو 53 ساله زنده و سالم است اما نمی تواند این مسئله را ثابت کند چرا که براساس اسناد و مدارک 7 سال پیش او مرده است .

به دنبال یک خطای اداری، او به عنوان مرحوم ثبت شده و از آن به بعد او قادر به انجام کارهایی مانند تجدید مجوز رانندگی یا تمدید بیمه  نشده است. تلاش های بسیار این زن برای اثبات زنده بودنش کار را به جایی رسانده که او در حال حاضر می خواهد با حفاری قبر زنده بودن خود را به اثبات برساند.

همه چیز 7 سال پیش اتفاق افتاده زمانی که یک زن هم نام جوآنا در اسپانیا درگذشت ، تاریخ تولد متوفی با او یکسان بود به همین دلیل سیستم ثبت احوال نام و تاریخ تولد مشابه این زن رومانیایی را به عنوان فوت شده ثبت کرده است ثبتی که در سیستم اسناد و مدارک خود به خود منجر به ثبت فوتی او نیز شد. این درحالی است که جوانا فوت شده در شهر مالاگا اسپانیا بود اما جوآنا که هم اکنون زنده است نزدیک شهر سیویل زندگی می کند.

او در این مورد می گوید:برای اولین بار زمانی از این موضوع مطلع شدم که برای چکاب پیش پزشکی که مرا می شناخت رفته بودم ، او وقتی نام مرا وارد سیستم کرد متوجه اتفاقی عجیب شد و به من گفت که نام تو به عنوان متوفی ثبت شده است و نمی توانی از بیمه استفاده کنی ، ابتدا فکر می کردم که این یک اشکال کامپیوتری است که رخ داده برای همین برای گزارش به مرکزی که معرفی شد مراجعه کردم و آنجا بود که فهمیدم مرده ام در حالیکه زنده بودم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟