به گزارش گروه حوادث رکنا، با اعلام این حادثه به سامانه 125 از سوی شاهدان، بلافاصله نیروهای آتش نشانی ایستگاه 85 و گروه امداد و نجات 5 آتش نشانی تهران، ساعت 11:46 دقیقه صبح امروز به محل حادثه واقع در خیابان قزوین، خیابان تیموری، خیابان حسام الدین راهی شدند.

سقوط 7 طبقه ای بالابر حمل مصالح دو مصدوم بر جای گذاشت

علیرضا جهانبخش رئیس ایستگاه 85 آتش نشانی تهران در این باره گفت: یک کارگر 28 ساله به اتفاق مرد 45 ساله ای(مالک واحد مسکونی) در یک ساختمان 7 طبقه مسکونی در دست ساخت به قصد پایین رفتن از طبقه هفتم و بالاترین طبقه، سوار بالابر(وینچ) ویژه حمل مصالح شدند که با توجه به استفاده غیر مجاز برای حمل نفر و وجود مصالح ساختمانی در داخل این بالابر، ناگهان به علت بار بیش از حد، این وسیله که در داخل چاهک آسانسور نصب شده بود، به پایین سقوط کرد.

سقوط 7 طبقه ای بالابر حمل مصالح دو مصدوم بر جای گذاشت

وی افزود: این بالابر با این دو نفر و نیز مقادیری مصالح ساختمانی در حین حرکت از بالاترین طبقه(طبقه هفتم) به یکباره از کنترل خارج شد و تا طبقه همکف و پارکینگ این ساختمان سقوط کرد که براثر آن هر دو نفر به شدت زخمی شدند.

سقوط 7 طبقه ای بالابر حمل مصالح دو مصدوم بر جای گذاشت

رئیس ایستگاه آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، جریان برق را قطع کردند و هر دو مصدوم را از داخل چاهک آسانسور و از طبقه همکف خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

جهانبخش اضافه کرد: هر دو مصدوم بلافاصله توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند که بنا به اظهار پزشک اورژانس حال مرد 45 ساله بسیار وخیم بود.

گفتنی است؛ کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران همواره به شهروندان توصیه می کنند، همیشه و همه جا با ایمنی کامل کار کنند ولی متاسفانه باز هم عدم توجه به موازین ایمنی و استفاده غیرمجاز از بالابرهای ویژه حمل مصالح برای انتقال افراد، حادثه ساز شده و جان کارگران و شهروندان در معرض خطر قرار می گیرند. بنابراین باز هم توصیه اکید می شود که به هیچ وجه از این وسایل برای حمل نفر استفاده نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟