خبر ویژه :

حوادث کدخبر: 442912 ارسال پرینت 525

حوادث رکنا: آتش‌نشانان موفق به نجات جان دو مادر و چهار کودکی شدند که بر اثر گازگرفتگی در منزلی در یافت‌آباد تا آستانه مرگ پیش رفته بودند.

سید جلال ملکی با اعلام خبر نجات 6 نفر از مرگ حتمی در یافت‌آباد درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 17:18 عصر امروز حادثه نشت گاز مونوکسیدکربن در یک واحد مسکونی در محله یافت‌آباد، میدان الغدیر خیابان مصطفی هاشم به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 87 آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه ساختمان سه طبقه بود؛ در طبقه دوم این ساختمان در یک واحد کوچک حدوداً 45 متری، لحظاتی پیش از رسیدن آتش‌نشانان یکی از اعضای خانواده (پدر خانواده) در را باز کرده و با وضعیت نگران‌کننده اعضای خانواده و میهمانان مواجه شده و سریعاً مراتب را به اورژانس و آتش‌نشانی اعلام کرده بود.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان به سرعت در محل حادثه حاضر شده و به محض ورود به منزل، با چهار کودک سه تا پنج ساله که وضعیت عمومی خوبی نداشته و در حال گریه کردن بودند و دو خواهر (مادران این کودکان) که یکی از آنها بیهوش کامل و دیگری نیمه بیهوش بود، مواجه شدند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان به سرعت تمامی این افراد را به حیاط منزل منتقل کردند؛ با عملیات احیا، حال فرد بیهوش کمی بهتر شد و با حضور عوامل اورژانس وی به مراکز درمانی انتقال یافت، حال مابقی افراد نیز پس از انتقال به فضای باز از وضعیت نگران‌کننده خارج شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: با حضور کارشناس آتش‌نشانی و بررسی اولیه مشخص شد نقص در آبگرمکن و دودکش، استفاده طولانی مدت از این وسیله و رها کردن آبگرمکن در خارج منزل بدون کلاهک، همچنین بسته بودن تمامی در و پنجره‌ها باعث بازگشت گاز مونوکسید کربن، کمبود اکسیژن و متعاقباً انتشار گاز مونوکسیدکربن شده بود.

وی با بیان اینکه با اطلاع‌رسانی سریع و حضور به موقع آتش‌نشانان از حادثه تلخ جلوگیری به عمل آمد از شهروندان خواست از پکیج و آبگرمکن داخل منازل کوچک استفاده نکند و یادآور شد: استفاده از این وسایل در منازل کوچک، باعث مصرف زیاد اکسیژن، کاهش اکسیژن و انتشار گاز مونوکسید کربن می‌شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

13970916194818821160833810اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها