به گزارش رکنا، محمد جواد هدایت شده رئیس تالار تشریح پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به اینکه در یک هفته گذشته در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی اعلام شده بود که سرمازدگی علت مرگ دو کارتن خواب در پارگ چیتگر بوده، اظهار کرد: در بررسی‌های پزشکی قانونی که بر روی اجساد این دو تن انجام شد، مشخص شد که علت مرگ، گاز گرفتگی بوده است.

وی افزود: جسد دو مرد از کلانتری چیتگر که در داخل یکی از بوستان‌های این منطقه فوت شده بودند، بعد از اعلام مرگ از سوی اورژانس به پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده بود.

رئیس تالار تشریح پزشکی قانونی استان تهران گفت: این دو نفر ارجاعی به پزشکی قانونی استان تهران یکی حدود ۷۰ سال و دیگری بین ۵۰ تا ۵۵ سال سن داشتند و بر اساس اعلام کلانتری در چادر یکی از بوستان‌های چیتگر زندگی می‌کردند.

وی ادامه داد: افروختن ذغال در درون چادر و آزاد شدن گاز مونوکسیدکربن و مسمومیت با این گاز علت مرگ این دوتن بوده است و این گاز گرفتگی ناشی از روشن بودن گاز پیک نیک نیست.

هدایت شده اعلام کرد: برخی اوقات سوال می‌شود که آیا روشن کردن ذغال در درون فضا‌هایی مانند چادر می‌تواند موجب گازگرفتگی و مسومیت ناشی از آن شود، باید گفت: هر گونه منبعی که گاز مونوکسیدکربن تولید کند، می‌تواند مسمومیت ایجاد کند و چادر هم می‌تواند یکی از اماکنی باشد امکان این مسمومیت در صورت افروختن ذغال را دارد.

وی به هموطنان توصیه کرد: آمار گازگرفتگی در نیمه دوم هر سال بیشتر است، بنابراین هموطنان در هر شرایطی برای گرم کردن محیط خود به خصوص در ایام تعطیلات برای تفریح از چادر‌های مسافرتی استفاده می‌کنند، می‌خواهیم که توصیه‌های ایمنی در استفاده از وسایل گرمایش را رعایت کنند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟