کدخبر: 404614 ارسال پرینت 738

حوادث رکنا: سوزن 6 سانتیمتری از کلیه مرد 44 ساله‌ تبریزی با روش عمل لاپاراسکوپی با موفقیت خارج شد.

خسرو آقا پور مدیر روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز اظهار داشت: بیمار مرد 44 ساله ای که به دلیل بررسی بیماری خود خود که به غیر از درد کلیه بود به این مرکز مراجعه کرده و برحسب اتفاق در عکس رادیولوژی ایشان جسم خارجی مشاهده شد.

آقاپور ادامه داد: در بررسی‌های تشخیصی وجود جسم خارجی در کلیه بیمار به صورت عمودی مشخص و پس از انجام سونوگرافی و سی تی اسکن تکمیلی بیمار برای اقدامات قبل از عمل جراحی توسط تیم جراحی حاضر شد.

علیرضا فرشی متخصص لاپاراسکوپی و اندویورولوژی و جراح نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: بیمار هیچ گونه سابقه‌ای از چگونگی ورود به بدن خود از جسم خاجی نداشته و کلا موضوع مبهمی برای خود بیمار و پزشکان بود.

فرشی افزود: اینگونه موارد از دو طریق به وقوع می‌پیونند یا از طریق بلع از سیستم گوارش و یا از طریق پوست می‌تواند وارد بدن شده و در روش دوم سال‌ها زمان نیار دارد تا به کلیه برسد.

این متخصصص اندویورولوژی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با تاکید بر اینکه اکثرا وجود جسم خارجی در کلیه سمت راست بیماران می‌باشد ابراز داشت: وجود جسم خارجی و علی‌الخصوص سوزن خیاطی در کلیه افراد بسیار نادر بوده و و کلا 12 مورد در جهان گزارش شده که سه مورد از آنها وجود سوزن بوده و البته تمام موارد در کلیه سمت راست بیماران بوده و این مورد در کلیه چپ بیمار بوده که در نوع خود بسیار نادر هست.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه و موافقت خود بیمار اقدام به خروج جسم خارجی از کلیه به روش لاپاراسکوپی کرده و در مدت زمان حدود 2 ساعت موفق به خارج کردن سوزن خیاطی از کلیه بیمار با کمترین آسیب به بافت کلیه بیمار شدیم.

فرشی در خصوص مزایای عمل لاپاراسکوپی نسبت به عمل باز اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مزیت عمل لاپاراسکوپی نسبت به عمل جراحی باز،عدم برش پوست و بافت مورد عمل بوده که کمترین آسیب را به بافت عمل شده می‌زند از این رو مدت زمان بستری در مرکز درمانی و طول دوره دوره نقاهت نیز کاهش یافته و از خونریزی‌ها و عفونت بیمار جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از انجام موفقیت آمیز عمل لاپاراسکوپی وضعیت عمومی بیمار رو به بهبود بوده و پس از بررسی‌های تکمیلی بیمار ترخیص و توصیه‌های لازم برای طی دوره نقاهت برای ایشان تجویز شد.

این گزارش حاکی است، علیرضا فرشی دارای بورد تخصصی اورولوژی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، لاپاراسکوپی و اندویورولوژی از دانشگاه هایدنبرگ آلمان و جان هابکینز آمریکا بوده و جراح متخصصص مرکز آموزش درمانی امام رضا (ع) تبریز است.

13970514001112_Test_PhotoJ

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

ساده ترین مراسم عروسی فوتبالیست ایرانی با خانم میلیاردر یونانی + عکس

100 بار تجاوز به پسربچه پلی استیشن باز+ عکس

صادق برای زنم پیامک عاشقانه می فرستاد او را آتش زدم +عکس

آبادانی ها مردان بی حیای عراقی را چاقو چاقو کردند!

دلخراش ترین صحنه ای که در محل سقوط هواپیمای یاسوج دیده شد! + تصویر

این دختر وقتی پسر شد به دوست مادرش دل بست ! + عکس

دعوای خونین ورزشکار قهرمان با بازیگر معروف + عکس

فریادهای خانم بازیگر بعد از طلاق در دادگاه! + جزییات

این چوپان واقعا سکه‌های ۱۲۰۰ ساله پیدا کرد! / در شمالغر تهران رخ داد+ جزئیات

تجاوز وحشیانه به یک زن در ویلای شخصی‌اش!

لحظه حمله مرد متجاوز به دخترجوان در کوچه خلوت+فیلم

تجاوز گروهی به دختر 19 ساله بد لباس در فروشگاه + عکس

مرگ 33 زن و دختر جوان به خاطر جراحی زیبایی پایین تنه + عکس

مرگ پسر خرمشهری هنگام شارژ تلفن همراه + عکس

گفتگوی تلخ با مادر پسر 12 ساله آبادانی که خودکشی کرد / من گدایی کردم نه تن فروشی + فیلم و عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها