کدخبر: 380803 ارسال پرینت 59

حوادث رکنا: شدید فوران‌ها و انفجارهای آتشفشان کیلاویا در جزیره هاوایی باعث شد پس از گذشت ۱۲ روز از فعالیت این آتشفشان برای نخستین بار هشدار قرمز هوانوردی صادر شود.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، خاکستر و غبار شدید ناشی از این فوران‌ها تا ارتفاع ۳۶۵۷ متری از دهانه آتشفشان را فرا گرفته و به سمت جنوب غرب شناور است و هوایی ناسالم را در منطقه "پاهالا" در ۲۹ کیلومتری قله ایجاد کرده است.
به گفته سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) هشدار قرمز هوانوردی به این منظور اعلام شده که فوران آتشفشان می تواند خاکسترها را در امتداد مسیرهای هواپیماها پرتاب کند.
این خاکسترها هم چنین خطری جدید برای ساکنان جزیره بزرگ هاوایی است به طوری که تاکنون گازها و گدازه های آتشفشانی ۳۷ خانه و سازه دیگر را تخریب و حدود ۲۰۰۰ نفر از ساکنان منطقه را مجبور به تخلیه کرده است.
اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) اعلام کرده انتظار می رود تغییر جهت باد در روز چهارشنبه باعث تغلیظ خاکستر و غبار پراکنده در فضای منطقه شود.
سازمان زمین شناسی ایالات متحده نیز با اعلام این که خاکسترها سمی نیستند ولی باعث تحریک بینی، چشم ها و مجاری تنفسی می شوند، نسبت به لغزنده شدن جاده ها و اختلال در خطوط برق رسانی به دلیل این خاکسترها و غبارها هشدار داد.
به گزارش رویترز، اگرچه تاکنون هیچ فاجعه یا تلفات عمده ای از فعالیت آتشفشان کیلاویا گزارش نشده است اما صنعت گردشگری این جزیره به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فاطمه در خانه تنها بود که 3 مرد با لباس پلیس وارد شدند

دخترجوان بخاطر لباس ناجورش کشته شد+ عکس

خبرنگار زن جلوی دوربین زنده تلویزیون بیهوش شد +فیلم

پیدا شدن گاوصندوق پر از گنج در باغچه حیاط زوج جوان + عکس

این دختر 8 ماهه با گاز اشک آور خفه شد! + عکس وداع تلخ مادر با لیلا

عجیب ترین عکس از شجاعت خانم بازیگر در جشنواره کن + تصویر

واکنش عجیب پلیس به دستگیری محسن افشانی و همسرش

صحنه سیلی خوردن مامور قوی هیکل شهرداری از پلیس ارشد تهران + فیلم

این گرگ زخمی در ساوجبلاغ خیلی خوش شانس بود +عکس های جالب

لحظه حمله وحشتناک شیر گرسنه به گاو وحشی+ فیلم و عکس

عکس جسد این شهید دنیا را تکان داد +تصاویر

با قهر از شوهرم با محسن دوستی پنهانی برقرار کردم

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها