کدخبر: 372386 ارسال پرینت 2480

حوادث رکنا: مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری به ارجاع پرونده ATR به دستگاه قضایی واکنش نشان داد و گفت: ما هنوز گزارش نهایی را نداده‌ایم و خبر ندارم مجلس چرا این‌کار را می‌کند.

حسن رضایی‌فر اظهار داشت: بر‌اساس آیین‌نامه بررسی سوانح و حوادث Accidents مصوب هیئت دولت سازمان هواپیمایی کشوری مرجع تخصص بررسی سوانح هوایی در کشور بوده و براساس این آیین‌نامه و قوانین بین‌المللی هدف از بررسی سانحه مقصر شناختن افراد یا شرکت‌ها نبوده و تنها هدف بررسی سانحه پیشگیری از سوانح و حوادث مشابه است.

وی عنوان کرد: سایر نهادها و مراجع نظارتی کشور می‌توانند از گزارش نهایی سانحه که توسط سازمان منتشر می‌شود استفاده کرده و بر اساس شرح وظائف خود اقدام کنند.

رضایی‌فر ابراز کرد: هم‌اکنون تیم بررسی سانحه هواپیمای ATR تنها گزارش مقدماتی خود را صادر کرده و به نتیجه‌گیری نهایی نرسیده و مسئولیتی در قبال ارجاع پرونده به قوه قضائیه ندارد.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سئوال خبرنگار که ارجاع پرونده سقوط Fall هواپیمای "تهران ـ یاسوج" به دستگاه قضایی صحت ‌دارد؟، افزود: من از پرونده مجلس خبر ندارم و از سمت ما نبوده است.

وی عنوان کرد: اقدام مجلس مرتبط با تحقیقات کمیته تحقیق مجلس است.

رضایی‌فر همچنین در پاسخ به این سئوال آیا امکان دارد مجلس بدون نظر کارشناسان و بررسی سازمان هواپیمایی به صورت جداگانه نیز بررسی کند؟، بیان کرد: مجلس اطلاعات سازمان هواپیمایی را دارد و از جاهای دیگر تحقیق می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها