حوادث کدخبر: 240599 ارسال پرینت 66

رکنا: نگهبان پلاسکو هنوز صحنه ای که دوستانش را در آنسوی ستون های کج شده ساختمان جا گذاشته است را به خاطر دارد.

در همان لحظات دوستانم را در طبقات پایینی مشاهده می‌کردم. وقتی ستون‌های ساختمان شروع به کج شدن؛ کردند، فهمیدم که ساختمان درحال ریزش است و با تمام وجود خطاب به دوستانم که از دور آنها را نگاه می‌کردم؛ فریاد می‌زدم: از ساختمان خارج شوید.

خالق عبدی (نگهبان ساختمان پلاسکو) که از نزدیک در جریان حادثه Incident ساختمان پلاسکو بوده است؛ درخصوص چند و چون این اتفاق و همکارانش که هنوز زیر آوار مانده‌اند؛ گفت: چهار نفر از دوستان من که در قسمت‌های مختلف مانند موتورخانه؛ آسانسور و نگهبانی مشغول به کار بودند؛ هنوز زیر آوار مانده‌اند. تا این لحظه پیکر دو نفر از آنها توسط ماموران آتش‌نشانی کشف و بیرون کشیده شده اما هنوز از سرنوشت دو نفر دیگر خبری نداریم.

نگهبان ساختمان پلاسکو که 20 سال است در این ساختمان نگهبانی کرده است؛ لحظات اولیه آتش‌سوزی در ساختمان را چنین تشریح می‌کند: من ساعت 11 به محل حادثه رسیدم. از ساختمان پشتی به بالای پشت‌بام رفتم و از همانجا نظاره‌گر وضعیت بحرانی ساختمان بودم. من در همان لحظات دوستانم را در طبقات پایینی مشاهده می‌کردم.

وقتی ستون‌های ساختمان شروع به کج شدن؛ کردند، فهمیدم که ساختمان درحال ریزش است و با تمام وجود خطاب به دوستانم که از دور آنها را نگاه می‌کردم؛ فریاد می‌زدم: از ساختمان خارج شوید... ولی ستون‌ها رفته‌رفته کج‌تر می‌شدند و دوستانم هم از من دورتر می‌شدند. تا اینکه توانستم خودم را به طبقه همکف برسانم و از در پشتی خارج شوم. با تمام قدرت دویدم تا به ضلع جنوبی ساختمان برسم. وقتی به نیمه‌های راه رسیدم؛ متوجه شدم کل ساختمان فروریخته است.

عبدی به ماجرای آتش‌سوزی ساختمان در سال‌های گذشته اشاره کرده و ماجرا را این‌گونه توضیح می‌دهد: حوادث Accidents دیگری در سال‌های قبل در همین ساختمان اتفاق افتاده بود. در سال 83 در طبقه اول یک آتش‌سوزی رخ داد که من باوجود اینکه همکارانم مانع می‌شدند اما توانستم با یک میلگرد؛ شیشه را بشکنم و با کسپول اطفای حریق؛ آتش را خاموش کنم.

نگهبان ساختمان پلاسکو در پاسخ به این سوال که آیا شما بیمه بودید و بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد یا خیر؛ گفت: من تا سال 82 کارمند بنیاد مستضعفان بودم. پس از آن بنیاد ما را تحویل هیات مدیره داد و هیات مدیره نیز ما را علی‌رغم اصرارمان بیمه نکردند. ما هم خودمان را بیمه اختیاری کردیم. امروز هم برای دریافت حقوق بیکاری فرم پر کرده‌ایم اما مشخص نیست آیا این حقوق به ما تعلق می‌گیرد یا خیر؟برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

اخبار مرتبط با ساختمان پلاسکو را بخوانید:

بلایی که قبل از فروریختن پلاسکو داخل ساختمان سر آتش نشانان آمد / نجات یافته از حادثه در برابر دوربین رکنا گفت+تصاویر

دلایل پیدا شدن آتش‌نشانان در راه پله های طبقات پایین پلاسکو

زیبا ترین احترام نظامی مامور پلیس به پیکر آتش نشان در پلاسکو+ عکس

آخرین عکس از آتش نشان شهید رضا شفیعی در پشت پنجره پلاسکو

فقط تابلوی پلاسکو سالم ماند+عکس خروج تابلوی پلاسکو از زیر آوار

هموطنانت هرگز فراموشت نخواهند کرد /فرشته ها مهر بازنشتگی این آتش نشان را زدند +عکس

علیرضا همیشه زودتر از همه آتش نشانان وارد محل حادثه می شد / در فاجعه پلاسکو این آتش نشان چه کرد؟ + فیلم و تصاویر

مردان آتش در انتظار یک لایحه بودند

این زن از ارومیه برای کمک به پلاسکو آمده بود / او راننده تریلی است و از روز دوم در عملیات نجات شرکت داشت+ فیلم گفتگو و عکس

آواربرداری پلاسکو به "منفی 2 " رسید

شهدای آتش نشانی نیاز به هیچ کمکی ندارند / افراد سودجو در کمین هستند

ساعتی دیگر پایان آوار برداری ساختمان پلاسکو

 

 

 

 

 

 

 اخبار مرتبط

ارسال نظر