خبر ویژه :

حوادث کدخبر: 228845 ارسال پرینت 285

رکنا: مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران آخرین جزئیات مرگ مادر باردار در بیمارستان امام خمینی مازنداران را تشریح کرد و گفت: در صورتی که احتمالاً قصوری در این زمینه وجود داشته باشد آن را اعلام خواهیم کرد.

رضا آگاه، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با مرگ یک مادر باردار حین عمل زایمان، اظهار داشت: 4 آبان سال جاری مادر باردار 29 ساله حین زایمان طبیعی جان خود را از دست داده که علت این مسأله هنوز مشخص نیست و در حال بررسی این موضوع هستیم.

وی با اشاره به اینکه مشغول جمع‌آوری مستندات و اطلاعات در زمینه پرونده مادر باردار فوت شده هستیم، افزود: مصاحبه‌های لازم با عوامل مراقبت‌کننده از مادر باردار و خانواده وی در حال گرفتن است و روند بررسی نیز در حال طی شدن است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: پزشک قانونی نیز در حال بررسی نتایج اتوپسی بوده و قرار است گزارشاتی را در این زمینه اعلام کند تا علت مرگ مشخص شود همچنین اگر احتمالاً قصوری در این زمینه وجود داشته باشد آن را اعلام خواهیم کرد.

آگاه در پایان گفت: نوزاد این زن سالم بوده و همان روز تحویل خانواده اش شده است.

قصوری که سبب مرگ مادر باردار شده است

گفتنی است که برادر این زن باردار در مورد وضعیت خواهرش گفته است: خواهرم پا به ماه بود و روز شنبه به‌دلیل درد با پای خود به بیمارستان امام خمینی ساری رفت و اصلاً قصد زایمان نداشت، چرا که دو هفته بعد وقت زایمانش بود و پزشک معالج خواهرم با توجه به اینکه در جریان بیمار پر خطرش بود ساعت 10 شب دستور تزریق آمپول فشار را داد بعد از آمپول حدود ساعت دو صبح زایمان طبیعی انجام شد و فرزندش را سالم به دنیا آورد و یک‌بار در آغوش گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به برخی مدارک مریم خونریزی داخلی یا تنگی تنفس گرفت ولی کسی متوجه این موضوع نشد و حتی بعد از متوجه شدن، پزشک یا رزیدنت ارشد متخصص آنکال زایشگاه در محل کار حضور نداشته که متوجه این موضوع شود. از طرفی در پرونده پزشکی قبل از زایمان بیمار تأکید شده به‌دلیل شرایط خاص بیمار و پرخطر بودن باید حتماً متخصص جراح قلب و بیهوشی هنگام زایمان حاضر شود که کسی حضور نداشت همچنین تأکید شده بود بلافاصه بیمار بعد از زایمان باید به اتاق آی‌سی‌یو انتقال یابد که این کار نیز انجام نشد.

هدایتی‌راد بیان کرده است: همه این مسائل منجر به فوت خواهرم شد درحالی‌که بیمارستان دلیل مرگ را تنها ایست قلبی اعلام کرد و حالا هم در حال سندسازی هستند که مرگ را به مشکلات قلبی ارتباط دهند. البته علت دقیق مرگ از پزشکی قانونی در حال پیگیری است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

گوش های شنوا ما را می شناسند؛ شهر سمعک همین نزدیکی است +عکس

اشتباه زشت پدر در تاریکی اتاق فرزند نوجوانش

503 بار اقدام زشت و نفرت انگیز با دختر 13 ساله در برابر دوربین

اقدام پنهانی زن شوهردار با تاجر رباخوار / در برابر چشمان شوهرم دستگیر شدم

عکس العمل راننده اتوبوس از یک حادثه تلخ جلوگیری کرد

من و مریم در اتاق خواب بودیم که همسرم در را باز کردو...

آزارواذیت وحشیانه بازیگر زن در اتاق خواب یک تبهکار+عکس بازیگر

 

پیاده روی ساحلی محمدرضا گلزار با پای برهنه با بازیگر زن معروف +عکس

عکس دیده نشده از درگوشی حرف زدن های ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی+عکس

تولد بازیِ پرستو صالحی و آزاده زارعی در شب جشن هالووین +عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها