کشف 1.5 میلیارد تومان مواد محترقه غیرمجاز در ساختمان مسکونی در تهران

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری توضیح داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف محل دپوی کالای قاچاق در محدوده بازار تهران شدند.

ایشان عنوان داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید مقادیری مواد محترقه غیرمجاز در ساختمانی مسکونی در بازار تهران تخلیه و دپو گردیده که کالای خارجی را توسط خودروهای شوتی به اطراف تهران منتقل و سپس توسط وانت به این مکان منتقل و توزیع می نماید. 

جناب سرهنگ افشاری افزود: مامورین این پلیس محل موصوف را  بازرسی که مشخص گردید محل  پارکینک ساختمانی مسکونی بوده که کالاها در سامانه انبارها نیز ثبت نگردیده و مشاهده می نمایند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع مواد محترقه خارجی و ایرانی غیرمجاز در محل دپو که طی استعلامات گمرکی مشخص گردید فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی می باشد.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل: تعداد 75.105 قلم مواد محترقه به وزن تقریبی 4.335 کیلوگرم محصول کشور چین بوده که محل  پلمب، پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی گردید.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 1.5 میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: اغلب کالاهای قاچاق ورودی به کشور فاقد کیفیت و استاندار لازم می باشند و سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازند. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های 02166747343 ویا 09999871392 تماس بگیرند.

کدخبر: 979823 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟