فیلم لحظه به لحظه با انهدام باند کلاهبرداری سازمان یافته در همدان / هم سردار بودند هم دکتر

به گزارش رکنا، سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان، با اقدامات فنی و اطلاعاتی فردی که اقدام به جعل عناوین دولتی، قضایی، نظامی و پزشکی، جعل اسناد و مدارک هویتی، آموزشی، دانشگاهی، ملکی، بانکی، نظامی و قضایی، کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع و مباشرت و معاونت در برداشت غیرقانونی از حساب های بانکی افراد (جرائم رایانه ای) و همچنین تشکیل باند رشاء و ارتشاء، کارچاق کنی، اغفال زنان و ... می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ علی رضائی رئیس پلیس اطلاعاتِ انتظامی همدان گفت: متهم با همکاری سه نفر از همدستان خود، با جعل عناوین مختلف ضمن نفوذ در مراجع و ادارات قضایی، دولتی و نظامی؛ به صورت کاملاً حرفه ای از مردم کلاهبرداری می نموده که با اشراف اطلاعاتی در زمان و مکان مناسب به عنوان سرکرده باند دستگیر گردید.

طی تحقیقات به عمل آمده؛ ارتکاب جرم متهم به ویژه جعل عناوین: سردار، سرهنگ، پزشک، وکیل، قاضی دادگاه و ... در استان های: همدان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، تهران، البرز و ... احراز شده است.

در فرایند دستگیری و مراحل تشکیل پرونده؛ تعداد ۵۱۴ برگ اوراق و اسناد مجعول از متهم کشف و در نهایت با قرار سنگین وثیقه روانه زندان شده است.

 

کدخبر: 974919 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟