باید با استفاده‌کنندگان از سلاح در مراسم شادی و عزا برخورد قانونی شود

به گزارش رکنا، سردار قاسم رضایی در جمع مسئولان و فرماندهان انتظامی استان ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر (ع)، گفت: پلیس ایلام با پشتوانه 3 هزار شهید و همکاری مسئولان استانی و دستگاه‌ها و مردم ولایتمدار توانسته در مقوله تامین نظم و امنیت کارنامه قابل قبولی را ارائه کند.

وی با اشاره به مرزی بودن استان ایلام بر لزوم مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان سلاح و مهمات تاکید کرد و اظهار داشت: پلیس بایستی با همکاری و پشتیبانی تمامی دستگاه‌های ذیربط در قالب قرارگاه‌های انتظامی و اشرافیت اطلاعاتی بر مرزها منطقه را برای دارندگان سلاح‌های غیرمجاز ناامن کند.

این مسئول انتظامی اضافه کرد: متاسفانه استفاده از سلاح‌های غیرمجاز در مراسم شادی و عزا در برخی مناطق باعث به وجود آمدن نوعی خرده‌فرهنگ شده است که می‌طلبد دستگاه‌های ذیربط در قالب میزگردهای علمی و تخصصی و از طریق اصحاب رسانه و صدا و سیما این فرهنگ را که استفاده از سلاح در مراسم جرم است، در جامعه نهادینه کنند و با همکاری دستگاه قضایی با این گونه افراد برخورد قانونی صورت گیرد.

این مقام ارشد انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنانش به مبارزه بی‌امان با قاچاق احشام و کالاهای اساسی اشاره و تصریح کرد: پلیس در داخل شهرها و مرزبانی نیز در مرزها  نباید اجازه دهند که سودجویان و قاچاقچیان کالاها را به آنسوی مرز قاچاق کنند.

رضایی با اشاره به ماموریت اخیر پلیس در مبارزه با سرقت اشاره و توانمندی کارآگاهان در مقوله کشف جرم را ستودنی دانست و گفت: با تمرکز قوا، هدف‌گذاری و اولویت‌بندی در برنامه‌ها می‌توان از وقوع سرقت‌ها پیشگیری و در کشفیات سرقت‌ها موفق عمل کنیم.

جانشین فرمانده کل فراجا افزایش سطح آگاهی مردم در رعایت اصول خود مراقبتی، مدیریت آزادی زندانیان سابقه‌دار با همکاری مراجع قضایی علی‌الخصوص در ایام پایانی سال و همچنین مدیریت مالخران اموال مسروقه را از برنامه‌هایی دانست که می‌تواند در کاهش جرم سرقت در جامعه موثر باشد.

وی بر لزوم اجرای برنامه هایی به منظور پایش محورهای مواصلاتی باتوجه به اعزام کاروان‌های راهیان نور به استان ایلام در این ایام  اشاره و اظهار کرد: تکریم مسافران نوروزی و کاروان‌های راهیان نور و پایش محورهای مواصلاتی توسط گشت‌های پلیس راه با هدف پیشگیری از تصادفات مورد تاکید ویژه قرار گیرد.

رضایی در پایان  با تاکید بر اهمیت کار ماموران ۱۱۰ از این سازمان به عنوان  یکی از سازمان‌های معروف انتظامی در جامعه نام برد و خاطرنشان کرد: پاسخگویی خوب و رفع نیازهای به موقع پلیسی شهروندان از مطالباتی است که مردم از پلیس انتظار دادند و از اولویت‌هایی است که پلیس به دنبال آن است.

 

کدخبر: 874953 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟