کلاهبرداری 40 میلیاردی مرد شیرازی از شهروندان بینوا / شگرد او چه بود؟

به گزارش رکنا؛ بنا بر گزارش دریافتی، سرهنگ کاووس حبیبی یکشنبه در این باره گفت: در پی دریافت چند فقره شکواییه از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید اجناس آنها در سایت دیوار ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی اظهارت شکات متوجه شدند که متهم نسبت به خرید اجناسی که شهروندان در سایت دیوار جهت فروش گذاشته بودند اقدام و مقداری از وجه معامله را بصورت نقدی پرداخت و مابقی مبلغ را طی یک فقره چک به تاریخ روز بعد که بنام فرد دیگری می باشد در اختیار شکات قرار داده که پس از مراجعه آنها به بانک چک ها فاقد موجودی بوده است.

حبیبی بیان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام تحقیقات میدانی و اقدامات فنی و اطلاعاتی متهم را شناسایی و در هنگام ورود به مخفیگاهش طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پس از انتقال به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در بازجویی های تخصصی کارآگاهان به کلاهبرداری از ۱۲ نفر به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتراف و با قرار صادره از سوی مرجع قضایی روانه زندان شد.

حبیبی اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم دارای ۲ فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت و کلاهبرداری و چندین پرونده اتهامی در شعبات مختلف دادسرا می باشد.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس در پایان از شهروندان خواست در قبال اجناس و کالاهایی که در سایت دیوار برای فروش می گذارند هیچگونه چکی را قبول نکرده و وجه معامله را به صورت کامل دریافت کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

 

کدخبر: 869441
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟