لاستیک در رفته گردن مرد ایرانی را شکست / مرگ دردناک در جاده همدان به تهران

به گزارش رکنا؛ سرهنگ ارسلان سرمدی روز سه شنبه اظهار داشت: بر اثر این سانحه که صبح امروز رخ داد راننده جوان خودروی ۲۰۶ با شماره انتظامی تهران بر اثر ضربه شدید لاستیک خودرو و شکستگی گردن در دم جان خود را از دست داد.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه راننده کشنده از محل متواری شده است افزود: طبق قانون رانندگان مکلف به بررسی وضعیت فنی خودرو پیش از حرکت وسیله نقلیه هستند.

سرهنگ سرمدی یادآور شد: همچنین حین مراجعه به مراکز معاینه فنی نواقص وسیله نقلیه به راننده متذکر شده و پس از رفع این نواقص، گواهی معاینه فنی برای خودرو صادر می شود که اعتبار آن ۶ ماهه است.

وی با بیان اینکه در صورت مجهز بودن خودرو به حفاظ حتی با در رفتن لاستیک، سانحه ای برای دیگر خودروها رخ نمی داد اضافه کرد: به منظور پیشگیری از سوانح ترافیکی ناشی از برخورد سواری ها و قرار گرفتن آنها در زیر کامیون و کامیونت های بدون حفاظ در تصادفات رانندگی، تمامی کامیون و کامیونت ها ملزم به نصب حفاظ ایمنی در قسمت جلو، عقب و جانبی خودرو هستند.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: بنابراین در صورت نصب نکردن حفاظ توسط رانندگان وسایل نقلیه یادشده و تردد آنها در محورهای برون شهری ضمن اعمال قانون رانندگان آنها از ادامه تردد شان توسط پلیس راه استان جلوگیری می شود.

سرهنگ سرمدی گفت: با توجه به گزارش کارشناس هواشناسی و آغاز بارش از چهارشنبه هفته جاری، به رانندگان توصیه می شود به علت لغزندگی جاده و کاهش ضریب اصطکاک برای پیشگیری از بروز سوانح با سرعت مطمئنه تردد کنند.

 جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: نقص فنی خودروی کشنده و در رفتن لاستیک آن منجر به مرگ راننده سواری ۲۰۶ در جاده همدان - تهران شد.

۲۳۴ نفر از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در سوانح جاده ای این استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ نفر معادل هشت درصد افزایش داشته است.

 

کدخبر: 843371
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟